Geoff Keighley: E3 Kendi Sonunu Hazırladı

Avatar photo
Takip Et
Geoff Keighley katıldığı bir podcastte E3 2023’ün iptal edilmesinde Summer Game Fest’in bir katkısı olmadığını savundu.
Görsel 4: Geoff Keighley: E3 Kendi Sonunu Hazırladı - Donanım Haberleri - Oyun Dijital

Geoff Keighley yakın zamanda verdiği bir röportajda E3 2023’ün iptal edilmesi ve kendisinin düzenlediği Summer Game Fest’in bu konuda bir katkısı olup olmadığı hakkındaki düşüncelerini paylaştı.

Bir dönem E3 fuarı sayesinde yaz ayları, hem kışın hem de bir sonraki yıl çıkacak tüm büyük AAA oyunların sergilendiği bir dönem haline gelmişti. The Electronics Entertainment Expo (E3) en büyük geliştiricileri ve yayıncıları bir araya getirerek hem video oyun endüstrisi hem de oyuncular için neredeyse bir hafta süren bir heyecan atmosferi yaratıyordu.

Ancak son yıllarda özellikle de neredeyse 2 yıl boyunca yüz yüze etkinlik düzenlenmesinin önüne geçen COVID-19 pandemisi Microsoft, Ubisoft, Sony ve Nintendo gibi büyük oyun şirketlerinin hayranlarına nasıl ulaşmak istediklerini sorgulattı. Tek bir büyük etkinlik yerine, birçok stüdyo yılın çeşitli tarihlerinde kendi dijital etkinliklerini düzenlemeyi tercih etti. The Game Awards gibi büyük etkinliklerin düzenlenmesinde deneyimli bir sektör duayeni olan Geoff Keighley, Summer Game Fest adında kendi fuarını bile düzenledi.

Geoff Keighley, E3 2023’ün iptal edilmesinde kendi payı olmadığını düşünüyor.

Tüm bu değişiklikler nedeniyle, E3 2023’ün geri dönüş girişimi iptal edildi ve Keighley’in şovu büyük yaz etkinliği olarak kaldı ve “E3 katili” olarak ün kazandı. Yakın tarihli bir podcastte konuşan Keighley, Summer Games Fest’in E3’ün tabutuna çakılan nihai çivi olduğu fikrini önemsiz göstermeye çalıştı. Keighley bunun yerine, E3’ün yıllar boyunca alaka düzeyi ve katılımla ilgili uzun süredir devam eden sorunlardan mustarip olduğuna inanıyor. E3’ün şu anki organizatörü ReedPop bile 2023’te fuarı gerçekleştirmek için gerekli ilginin olmadığını belirtmişti.

Keighley, yirmi yıldır katıldığı E3’e olan sevgisini yineledi ve programın dağılmasını ” yürek burkucu” olarak nitelendirdi. Summer Game Fest fikri, E3’ün 2020’de iptal edilmesinin ardından Keighley’in bodrum katında, video oyunu haberlerini hayranlara ulaştırmanın bir yolu olarak ortaya çıktı.

Ve sonra, hatırlarsınız, 2021’de yaptıkları dijital E3 vardı, sanırım bizim yaptığımıza benzer bir şey yapmaya çalışıyorlardı. Sonra geçen yıl da olmadı, bu yıl da olmadı. Yani evet, kendimi hiçbir zaman E3 ile rekabet halinde hissetmedim, biz farklı bir şey yapıyorduk. Canlı yayınlanan büyük bir dijital şova odaklanıyorduk.

-Geoff Keighley

E3’ün geleceği ne olursa olsun, hayranların Summer Games Fest’te bazı önemli açıklamalar ve sürprizlerle karşılaşmasına sadece birkaç gün kaldı. CD Projekt Red geçtiğimiz günlerde yeni Cyberpunk 2077 DLC’si Phantom Libery’nin Summer Games Fest’te yer alacağını duyurdu, hayranlar ayrıca Hideo Kojima’dan bir sunum ve NetherRealm Studio’nun yakın zamanda duyurduğu Mortal Kombat 1’in ilk oynanış videosunu görmeyi bekliyor.

Summer Game Fest, 8 Haziran’da gerçekleşecek.

En güncel oyun haberleri için Instagram, Twitter ve Google Haberler üzerinden Oyun Dijital’i takip edebilirsiniz. Ayrıca, fikirlerinizi yorumlar kısmından diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Görsel 5: Minecraft Kağıt Yapımı (2024) - Donanım Haberleri - Oyun Dijital

Minecraft Kağıt Yapımı (2024)

Sonraki İçerik
Görsel 6: İlk Türk Gemisi Muavenet World of Warships’e Ekleniyor - Donanım Haberleri - Oyun Dijital

İlk Türk Gemisi Muavenet World of Warships’e Ekleniyor

Alakalı İçerikler
""