Türkiye Oyun Sektörü Raporu 2023 Şimdi Yayında

PC Game Pass Oyunları Bu Hafta GeForce Now’a Geliyor

Avatar photo
Takip Et
Microsoft Store ve PC Game Pass’teki Xbox PC oyunları 24 Ağustos’tan itibaren GeForce Now’a eklenecek.
Görsel 4: PC Game Pass Oyunları Bu Hafta GeForce Now'a Geliyor - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Nvidia bu hafta itibarıyla GeForce Now hizmetinde PC Game Pass ve Microsoft Store oyunlarına erişim sunmaya başlayacağını duyurdu. PC Game Pass aboneleri, Deathloop ve Grounded gibi birinci parti Microsoft oyunlarının yanı sıra No Man’s Sky ve Mount & Blade II: Bannerlord gibi üçüncü parti oyunları da içeren oyunlar 24 Ağustos’ta GeForce Now üzerinden oynanabilir olacak.

PC Game Pass ve Microsoft Store oyunları GeForce Now’da mevcut olacak olsa da, tüm oyunlar hemen oynanabilir olmayacak. Nvidia, Microsoft Store’u GeForce Now’a entegre etmek için gerekli çalışmaları yapmış ancak yine de PC Game Pass kütüphanesindeki tüm oyunları eklemesi gerekiyor.

Görsel 5: PC Game Pass Oyunları Bu Hafta GeForce Now'a Geliyor - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Tüm PC Game Pass ve Microsoft Store oyunları aynı anda GeForce Now’a eklenmeyecek.

Bu da PC Game Pass abonelerinin ve bir Microsoft Store oyunu satın almış olanların tüm kitaplıklarının GeForce Now’da yer alması için bir süre daha beklemeleri gerekebileceği anlamına geliyor.

Microsoft’un PC için ilk Xbox oyunları, Microsoft ve Nvidia arasında yapılan bir anlaşmanın ardından mayıs ayında GeForce Now’a gelmeye başladı. Şirketler, Microsoft’un Activision Blizzard satın alması konusunda düzenleyicileri ikna etmeye yönelik daha geniş bir çabanın parçası olarak Nvidia’nın Xbox PC oyunlarını GeForce Now’a lisanslamasına olanak tanıyan 10 yıllık bir anlaşma imzaladı. Anlaşma, Microsoft’un satın alma işlemini tamamlaması halinde Activision Blizzard oyunlarına erişimi de içeriyor.

En güncel oyun haberleri için Instagram, Twitter ve Google Haberler üzerinden Oyun Dijital’i takip edebilirsiniz. Ayrıca, fikirlerinizi yorumlar kısmından diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Görsel 6: V Rising Kuvars Rehberi: Lokasyon, Kullanım Alanları - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

V Rising Kuvars Rehberi: Lokasyon, Kullanım Alanları

Sonraki İçerik
Görsel 7: Mekanik Hisli Klavye Nedir? - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Mekanik Hisli Klavye Nedir?

Alakalı İçerikler
""