Fortnite Xbox Cloud’a Dahil Olmayacak

Avatar photo
Takip Et
Fortnite Xbox Cloud üzerinde oynanamıyor, buna Epic’in engel olduğu ortaya çıktı.

Epic Games, Apple’a karşı açmış olduğu davaya bağlı olarak kamuya yapılan yeni bir açıklamaya göre, Fortnite’ın Xbox Cloud (xCloud)’da bulunmasını engelliyor.

Fortnite’ın geliştiricisi Epic Games, Microsoft’un xCloud hizmetini kendi sahip oldukları PC mağazasına rakip olarak görüyor ve dolayısıyla şirket kasıtlı olarak xCloud’a Fortnite gelmesini engelliyor.

Fortnite Xbox Cloud üzerinde oynanamıyor çünkü Epic engel oluyor.

Epic’in “İş Geliştirme Başkan Yardımcısı” Joe Kreiner, Fortnite’ın neden xCloud’da bulunmadığı konusunda sorgulandı ve bunun kasıtlı bir seçim olduğunu doğruladı.

Fortnite, Xbox’ta ücretsiz oynanabilen bir oyun ve şu anda bir mobil cihazda oyuna erişmenin tek yolu Nvidia’nın GeForce Now hizmetidir. Epic Games, geçen yıl GeForce Now’a Fortnite’ı getirmek için Nvidia ile ortaklık kurdu ve Nvidia’nın, orijinal oyunun satın alınmasından veya herhangi bir uygulama içi satın alımdan elde edilen tüm gelirin Nvidia yerine Epic’e geri döndüğü bir anlaşma yaptı.

Bu, Epic’in Microsoft’un aksine GeForce Now’a Fortnite’ı dahil etmesi için tercih etmesinin önemli bir neden. Microsoft şu anda Xbox veya xCloud’daki rakip oyun mağazalarına herhangi bir biçimde izin vermiyor ve tüm işlemler Microsoft Store üzerinden yapılıyor. Aslında Kreiner, Epic Games’in Xbox ile mağaza ve ticaret motorunu kullanma zorunluluğu konusunda Microsoft ile pazarlık yapmaya çalışmadığını bile itiraf ediyor.

İçeriklerimizden daha hızlı haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilir, sosyal medyada gezinirken bilgilenmek için Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz. Ücretsiz Oyun Haberleri ve Espor Haberleri için Pilli Oyun‘da kalmayı unutmayın.

Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik

The Sinking City Xbox Series X’e Çıktı

Sonraki İçerik

Among Us PlayStation’a Geliyor

Alakalı İçerikler
""