Türkiye Oyun Sektörü Raporu 2023 Şimdi Yayında

Euro Truck Simulator 2 1.41 Beta Güncellemesi

Avatar photo
Takip Et
Uzun süredir beklenen Euro Truck Simulator 2 1.41 Beta sürümü oyuncular ile buluşuyor.

Euro Truck Simulator 2 oyuncularının uzun zamandır heyecanla beklediği 1.41 sürümünden yeni bir güncelleme paylaşıldı. 1.41 sürümünü özel kılan bir yenilik var. Artık oyunun kendine ait çoklu oyunculu sunucuları olacak. Bu sunucularda arkadaşlarınız ile konvoy yapabileceksiniz. Euro Truck Simulator 2 1.41 Beta sürümünde oynanabilir olarak erişime sunuldu.

Tam olarak 1.41 sürümünün ne zaman çıkacağına ilişkin herhangi bir bilgi yok. Şuan için hala yapım aşamasında. Oyuncu geri bildirimlerine göre ilerleyen tarihlerde tam sürüm olarak erişime açılacağını düşünüyoruz. Bu yüzden de 1.41 sürümü Açık Betaya açıldı. Sürümün içerisinde gelecek olan değişikliklere bir bakalım.

Euro Truck Simulator 2 1.41 Beta Konvoy Modundan Bir Görüntü
Euro Truck Simulator 2 1.41 Beta Konvoy Modundan Bir Görüntü

Çoklu Oyunculu Konvoy Modu

Oyuncuların yıllardır beklediği bir mod oyuna dahil oluyor. Eskiden TruckersMP aracılığı ile çoklu oyuncu ortamına sahip olan Euro Truck Simulator 2, artık kendine ait bir çoklu oyuncu ağı kuruyor. Bu çoklu oyuncu ağında, şifrelendirebileceğimiz (tamamen bize ait ve özel) arkadaşlarımızla birlikte olup, kimsenin bizi rahatsız edemeyeceği bir sunucu kurabileceğiz.

1.41 Açık Beta sürümünde bu moda erişim sağlayabiliyoruz. Trafik yoğunluğu, hava durumu ve konvoy üyeleriyle beraber aynı yükü almak için ayar yapabileceğiz. Şuan için konvoya 8 üye katılabilir. Gelecekte bu sayının artacağı ancak şuan için deneme aşamasında olduğu için az tutulmuş. Sunucu sahipleri istemediği kişileri sunucudan atabilme yetkisine sahip olacak ve böylelikle istediği bir ortamı kendi oluşturabilecek.

Steam üzerinden arkadaşlarınızın kurduğu, içerisinde olduğu sunucuları filtreleme sayesinde görebileceksiniz. Ayrıca konvoy modunda iletişim için bir sohbet bölümü olacak. Görüntülerden gördüğümüz kadarıyla ana menüde sohbet, oyun içerisinde hazır cevapların olduğu bir sohbet olacak.

Konvoy modunda oyuncular neler yapabilecek?

  • Oyuna sahip olan herhangi bir oyuncu, 8 kişilik odalar kurabilecek.
  • Aynı şirketten aynı varış noktasına sahip olan aynı yükleri taşıyabilecekler.
  • Trafiği ve trafikte meydana gelen rastgele olayları düzenleyebilecekler.
  • Zaman ve hava durumunu değiştirebilecekler.
  • Tırların boyalarını, dış/iç aksesuarlarını ve dorseleri ayarlayabilecekler.
  • CB Radyo (sesli sohbet), hızlı yanıtlı sohbet ve sohbete erişebilecekler.

Iberia DLC Güncellemesi

Euro Truck Simulator 2 ekibi Iberia DLC’si için haritaya yeni bir yol bağlantısı getirdiklerini 1.41 Açık Beta duyurusu ile duyurdular. Portekiz’in üzüm bağıyla ünlü ve güzel manzaraya sahip bölgesinden geçen yol, kuzeyden güneye uzanan Autoestrada A24’ü taşıyor. Ayrıca A24 yolu, A7 ve A25 yollarını da birbirine bağlıyor.

Ekip, bu yolu DLC’nin ilk çıktığı zaman bitireceklerini ancak zamanında tamamlayamadıklarını açıkladılar. Portekiz’in bu güzel bölümünü geride bırakmak istemedikleri için 1.41 güncellemesi ile geldiğini doğruladılar. Iberia için hala geri bildirimlere açıklar ve güncellemelerin devam edeceğini de bildirdiler.

Görsel 4: Euro Truck Simulator 2 1.41 Beta Güncellemesi - Oyun Haberleri - Oyun DijitalEuro Truck Simulator 2 1.41 Beta İle Fotoğraf Modu Güncellendi

Oyuncuların geri bildirimlerine karşılık olarak fotoğraf moduna, zaman ve hava durumunu ayarlama özelliği geldi. Oyuncular artık ister akşam, ister sabah, yağmurlu ya da yağmursuz bir şekilde tırlarının fotoğraflarını çekebilecekler. Özenle hazırladığınız tırlarınızı sergilemek için oyun içerisinde yer alan fotoğraf stüdyosu güncellendi.

Pilli Oyun Discord sunucumuzda çektiğiniz güzel fotoğrafları bekliyoruz.

Görsel 5: Euro Truck Simulator 2 1.41 Beta Güncellemesi - Oyun Haberleri - Oyun DijitalHarita İkonları

Haritada yer alan ikonlar değiştirildi. Ayrıca artık haritanın sol kısmında ikonları ve ikonların isimlerini görebileceksiniz. Keşfedilen veya keşfedilmeyen yolları, görüp görmediğiniz yerleri haritada ikonlar sayesinde farklı renklerde görebileceksiniz. Eski ikonlar oyundan kaldırıldı, yerlerine daha basitleştirilmiş olan ikonlar geldi.

Görsel 6: Euro Truck Simulator 2 1.41 Beta Güncellemesi - Oyun Haberleri - Oyun DijitalEuro Truck Simulator 2 1.41 Beta sürümünü kurmak isterseniz sizler için nasıl kurulacağına dair rehber yayımladık. Buradan yardım alabilirsiniz.

İçeriklerimizden daha hızlı haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilir, sosyal medyada gezinirken bilgilenmek için Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz. Ücretsiz Oyun Haberleri ve Espor Haberleri için Pilli Oyun‘da kalmayı unutmayın.

Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik

Genshin Impact 1.7 – Inazuma Fox Sızdırıldı

Sonraki İçerik

Euro Truck Simulator 2 1.41 Beta Nasıl Yüklenir?

Alakalı İçerikler
""