Türkiye Oyun Sektörü Raporu 2023 Şimdi Yayında

Discord PlayStation’a 2022’nin Başlarında Geliyor

Avatar photo
Takip Et
Sony, Discord PlayStation uygulamasının 2022 yılının başlarında çıkacağını duyurdu.

Sony, Pazartesi günü yaptığı açıklamada, PC üzerinde oyuncular arasında popüler olan iletişim uygulaması Discord’un PlayStation uygulamasının 2022’nin başlarında çıkış yapacağını duyurdu.

Sony Interactive Entertainment’in resmi bloğunda paylaştığı yazı, Sony’nin Discord’a miktarı belirli olmayan bir yatırım yaptığını ortaya koydu. Bu haber, Discord’un Microsoft ile satın alma görüşmelerini olumsuz olarak sona erdirdiğini bildirdikten sadece birkaç hafta sonra gerçekleşiyor.

Bununla birlikte, Discord büyümeye çalışıyor ve Sony’nin yatırımı buna finansman olacak gibi gözüküyor. Bu, Sony’nin Epic Games’e para vererek bağımsız kalmasına yardımcı olan finansman çalışmalarına benzetilebilir. Anlayabileceğiniz üzere Sony’nin Epic Games üzerinde azınlık hissesi bulunuyor.

Discord PlayStation uygulamasının özellikleri duyuruda ayrıntılı olarak açıklanmadı. Sony Interactive Entertainment CEO’su Jim Ryan, bu gelişmenin arkadaşların ve toplulukların “birlikte oyun oynarken daha kolay takılmalarını, eğlenmelerini ve iletişim kurmalarını” sağlayacağını söyledi. Ayrıca, Discord PlayStation uygulaması bir konsolda kullanılabilen ilk Discord uygulaması olacak.

Alternatif olarak, buna benzer bir uygulama Xbox konsollarında da bulunuyor. Kullanıcıların Xbox’ta Discord’un temel özelliklerinden herhangi biri olmadan sadece hangi oyunları/uygulamaları kullandıklarını paylaşmalarına olanak tanıyor.

İçeriklerimizden daha hızlı haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilir, sosyal medyada gezinirken bilgilenmek için Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz. Ücretsiz Oyun Haberleri ve Espor Haberleri için Pilli Oyun‘da kalmayı unutmayın.

Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik

Battlefield 6’dan İlk Görüntüler Sızdırıldı

Sonraki İçerik

Xbox Game Pass’e 9 Yeni Oyun Geliyor

Alakalı İçerikler
""