Minecraft 1.20 Güncellemesinin Detayları Açıklandı

Avatar photo
Takip Et
Minecraft 1.20 güncellemesinin adı Trails & Tales olarak duyuruldu.
Görsel 4: Minecraft 1.20 Güncellemesinin Detayları Açıklandı - Donanım Haberleri - Oyun Dijital

Mojang yayımladığı blog gönderisinde, Minecraft 1.20 güncellemesinin adının Trails & Tales Update olacağını duyurdu. Şu anda Minecraft Bedrock Edition ve Java Edition test sürümlerinde Minecraft 1.20 Trails & Tales güncellemesiyle gelecek özellikleri deneyebilirsiniz.

Trails & Tales özelliklerini Bedrock betalarında, önizlemelerinde ve Java Snapshots’ta deneyebilirsiniz. Sniffer ile tohumları bulabilir, zırhınızı süsleyebilir, arkeoloji yapabilir, kiraz çiçeği biyomunda koşturabilir, deveye binebilir, tabela asabilir, kitaplığınızı düzenleyebilir, bambu kullanarak üretim ve daha fazlasını yapabilirsiniz.

Şu anda snapshot’larda, betalarda ve test sürümlerinde bulunan tüm özellikler erken sürümlerdir ve stüdyo mümkün olduğunca çok oyuncu geri bildirimi talep ediyor.

İşte, Minecraft 1.20 ile gelecek güncellemeler:

  • Develer: Dost canlısı develer çöl köylerinde bulunur ve aynı anda iki oyuncu tarafından binilebilir.
  • Bambu Ahşap: Bambudan ürettiğiniz ahşaplar ile diğer ahşap türleri gibi, basamak ve merdiven gibi şeyler yapabilirsiniz,
  • Yeni Kitaplıklar: Çok fazla kitabınız var ve onları koyacak bir yere mi ihtiyacınız var? Tüm hikayelerinizi güvenli ve sağlam bir şekilde saklayabilmeniz için kitapları saklamanıza olanak tanıyan kendi kitaplığınızı oluşturabilirsiniz.
  • Askılı Tabelalar: Asılı tabelalar herhangi bir ahşap türünden üretilebilir ve özelleştirilmiş metinlerle birlikte her türlü harika şekilde düzenlenebilir.
  • Zırh Süslemeleri: Yeni zırh süsleri ile zırhınızı kişiselleştirebilirsiniz. Dünyada gizlenmiş çeşitli desenlerdeki demirci şablonları bulabilirsiniz.
  • Arkeoloji: Yeni arkeoloji sistemi, yeni bir işlenebilir araç (fırça) ve yeni blokların (şüpheli kum ve dekoratif kaplar) yanı sıra çöl tapınakları ve kuyularında değişiklikler getiren çeşitli bileşenlere sahip.
  • Sniffer: Sniffer, şüpheli kumlardan çıkarılan yumurtalarda bulunan antik bir yaratıktır. Dünyanıza tarih öncesi bir gösteriş katabilecek meşale çiçeği gibi kadim bitkilerin tohumlarını aramanıza yardımcı olabilirler.
  • Kiraz çiçeği biyomu ve ahşap seti: Pembe renkli kiraz ağaçları bulunan yeni bir ve pembe ahşaplar oyuna ekleniyor.

En güncel oyun haberleri için Instagram, Twitter ve Google Haberler üzerinden Oyun Dijital’i takip edebilirsiniz. Ayrıca, fikirlerinizi yorumlar kısmından diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Görsel 5: Diablo 4 Sistem Gereksinimleri - Donanım Haberleri - Oyun Dijital

Diablo 4 Sistem Gereksinimleri

Sonraki İçerik
Görsel 6: Fortnite'a Gelecek Sezon Birinci Şahıs Modu Eklenebilir - Donanım Haberleri - Oyun Dijital

Fortnite’a Gelecek Sezon Birinci Şahıs Modu Eklenebilir

Alakalı İçerikler
""