Cyberpunk 2077, Steam’de En Çok Satan Oyun Oldu

Avatar photo
Cyberpunk 2077, Steam’in en çok satanlar listesinde Modern Warfare 2 ve FIFA 23’ü geride bırakarak listede birinci oldu.
Takip Et
Görsel 4: Cyberpunk 2077, Steam'de En Çok Satan Oyun Oldu - Bülten - Oyun Dijital

Cyberpunk 2077, hatalarla dolu bir çıkışın ardından Call of Duty: Modern Warfare 2 ve FIFA 23 gibi oyunları geride bırakarak Steam’de en çok satılan oyun oldu. 2020 yılında piyasaya sürülen oyun, hayranlarına göre hak ettiği değeri görmeye başladı.

Bu içeriği yazdığımız sırada, Cyberpunk 2077 hem Türkiye hem de Dünya çapında Steam’in en çok satanlar listesinin en üst sırasında yer alıyordu. Oyunun, Hikaye Direktörü Pawel Sasko, bu olayı kutlamak ve teşekkür etmek için Twitter’da bir paylaşım yaptı.

Bu ani büyüme, geliştiricilerin oyunun hatalarını düzeltmek için harcadıkları efora atfedilebilir. Geliştiriciler; karakter özelleştirmesi, PS4 ve Xbox One için performans ve görsel düzeltmeler gibi birçok geliştirme yaptı.

Tabii ki oyun mükemmel değil. Açık dünyasının canlılığıyla ilgili hala bazı sorunlar bulunuyor. Yine de bunca zamandan sonra yavaş yavaş Steam listelerini geçmesini izlemek oldukça güzel.

Cyberpunk’ın yeni keşfedilen popülaritesi, yakın zamanda piyasaya sürülen Cyberpunk: Edgerunners’tan da kaynaklanıyor olabilir.

En güncel oyun haberleri için Instagram, Twitter ve Google Haberler üzerinden Oyun Dijital’i takip edebilirsiniz. Ayrıca, fikirlerinizi yorumlar kısmından diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Görsel 5: Oyunun Kalbi Gaming İstanbul’da Attı - Bülten - Oyun Dijital
Avatar photo

Oyunun Kalbi Gaming İstanbul’da Attı

Sonraki İçerik
Görsel 6: Oyun Girişimlerini Hızlandırma Programı Game Booster’ın 3. Dönem Başvuruları Açıldı - Bülten - Oyun Dijital
Avatar photo

Oyun Girişimlerini Hızlandırma Programı Game Booster’ın 3. Dönem Başvuruları Açıldı

Alakalı İçerikler