Türkiye Oyun Sektörü Raporu 2023 Şimdi Yayında

Cyberpunk 2077 Steam Deck İçin Onaylandı

Avatar photo
Takip Et
CD Projekt Red, Cyberpunk 2077’nin artık Steam Deck uyumluluğu için onaylandığını duyurdu.
Görsel 4: Cyberpunk 2077 Steam Deck İçin Onaylandı - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Cyberpunk 2077 ve Witcher serisinin geliştiricisi CD Projekt Red, özellikle Steam Deck kullanıcıları için güzel bir haber paylaştı. CD Projekt Red, sosyal medya üzerinden Cyberpunk 2077’nin Steam Deck uyumluluğu için onaylandığını doğruladı.

Bilmeyenler için Steam Deck’te Doğrulanmış olmanın anlamı, bir oyunun ek bir uğraş gerektirmeden Steam Deck’te oynanabilir olduğu anlamına geliyor. Doğrulama sürecinde Valve, oyunları inceliyor ve oyunları Doğrulanmış, Oynanabilir, Desteklenmeyen ve Bilinmeyen olmak üzere dört farklı kategoriye ayırıyor.

Bir oyunun onaylanması için giriş, ekran, sorunsuzluk ve sistem desteği ile ilgili dört temel gereksinimi karşılaması gerekir. Valve tarafından resmi Steam Deck sayfasında paylaşıldığı üzere, Cyberpunk 2077’nin Steam Deck için onaylandığı göz önüne alındığında, kullanıcılar oyunun aşağıdaki özelliklere sahip olmasını bekleyebilirler:

  • Kontrol: Oyun tam kontrolcü desteğine sahip olmalı, uygun kontrolcü giriş simgelerini kullanmalı ve gerektiğinde ekran klavyesini otomatik olarak getirmelidir.
  • Ekran: Oyun Steam Deck’in varsayılan çözünürlüğünü (1280×800 veya 1280×720) desteklemeli, iyi varsayılan ayarlara sahip olmalı ve metin okunaklı olmalıdır.
  • Sorunsuzluk: Oyun herhangi bir uyumluluk uyarısı göstermemeli ve bir başlatıcı varsa, kontrolcü ile gezilebilir olmalıdır.
  • Sistem Desteği: Proton üzerinden çalıştırılıyorsa, oyun ve tüm ara yazılımları Proton tarafından desteklenmelidir. Buna anti-hile desteği de dahildir.
Görsel 5: Cyberpunk 2077 Steam Deck İçin Onaylandı - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Sonuç olarak, Cyberpunk 2077’nin Steam Deck’te onaylandığını duymak heyecan verici.

En güncel oyun haberleri için Instagram, Twitter ve Google Haberler üzerinden Oyun Dijital’i takip edebilirsiniz. Ayrıca, fikirlerinizi yorumlar kısmından diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Görsel 6: Doomsday: Last Survivors, Oyuncuları Yepyeni Bir Hayatta Kalma Deneyimine Davet Ediyor - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Doomsday: Last Survivors, Oyuncuları Yepyeni Bir Hayatta Kalma Deneyimine Davet Ediyor

Sonraki İçerik
Görsel 7: Sifu, Xbox ve Steam'e Geliyor - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Sifu, Xbox ve Steam’e Geliyor

Alakalı İçerikler
""