Counter Strike 2’nin Duyurulması CSGO’ya Rekor Tazeletti

Avatar photo
Takip Et
Uzun zamandır beklenen Counter Strike 2 çıkış tarihinin duyurulmasının ardından CSGO eş zamanlı oyuncu rekorunu tazeledi.
Görsel 4: Counter Strike 2'nin Duyurulması CSGO'ya Rekor Tazeletti - Rehber - Oyun Dijital

Valve’nin Counter Strike 2 sınırlı testlerini başlatması ve kült FPS oyununu Source 2 oyun motoruna taşımasının ardından yıllardır beklenen Counter Strike 2 çıkış tarihi duyuruldu. Counter-Strike’ın yeni sürümüne gelen silahlar, silah kaplamaları, mekanikler ve haritaların duyurulmasına rağmen CSGO yine de büyümeye devam ediyor.

Counter-Strike 2’deki tüm değişikliklere bakılırsa Valve, haritaları baştan aşağı yeniden inşa ederek ve teknik performansın her yönünü geliştirerek FPS oyununu yeniden canlandırdı. Beklenti doğal olarak yüksek, Counter Strike 2 sınırlı testi yalnızca belli oyunculara açıkken serinin hayranları oyuna olan sevgilerini CSGO’ya giriş yaparak gösteriyorlar.

Görsel 5: Counter Strike 2'nin Duyurulması CSGO'ya Rekor Tazeletti - Rehber - Oyun Dijital

19 Şubat 2023 tarihinde CSGO tüm zamanların eşzamanlı oyuncu rekoru olan 1.324.000’e ulaşmıştı. O zaman rakipsiz olarak gözüken bu sayı, CS2’nin duyurulmasının ardından yine Counter Strike Global Offensive tarafından geçildi.

Counter Strike 2 sayesinde 1.507.212 kişiyi aynı anda CSGO’ya giriş yaptı.

25 Mart’ta 1.507.212 kişi aynı anda CSGO oynamak için giriş yaptı. Bu rakam Counter-Strike Global Offensive’i, 2018 yılında 3.257.248 oyuncunun aynı anda giriş yaptığı battle royale PUBG‘nin ardından Steam’de eş zamanlı olarak en çok oynanan ikinci oyun olarak Lost Ark’ın üzerinde yer almasını sağlıyor.

Bazı veri madencileri tarafından, Counter Strike 2’de Valve Anti Cheat (VAC)’ın hile yapan bir oyuncu tespit edildiğinde maçları otomatik olarak iptal edebileceğini iddia etti. Ayrıca yeni bıçak görünümleri ve hem erkek hem de kadın seslendirme olasılığı da söz konusu.

En güncel oyun haberleri için Instagram, Twitter ve Google Haberler üzerinden Oyun Dijital’i takip edebilirsiniz. Ayrıca, fikirlerinizi yorumlar kısmından diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Görsel 6: Yeni Güncellemeyle Elden Ring Ray Tracing Özelliği Kazandı - Rehber - Oyun Dijital

Yeni Güncellemeyle Elden Ring Ray Tracing Özelliği Kazandı

Sonraki İçerik
Görsel 7: Ubisoft, E3 2023'e Katılmayacağını Duyurdu - Rehber - Oyun Dijital

Ubisoft, E3 2023’e Katılmayacağını Duyurdu

Alakalı İçerikler
""