CS GO Rütbeleri ve CS GO Rank Sistemi (2024)

Takip Et
CS GO rütbeleri ve sıralama sisteminin nasıl çalıştığı hakkında bilmeniz gerekenler bu içerikte.
CS:GO Rankları

Rekabetçi FPS oyunlarının vazgeçilmezi ve son zamanlarda aktif oyuncu sayısında rekor üstüne rekor kırmaya devam eden Counter Strike: Global Offensive, oyuncuların rekabet hissini ön plana çıkartan sıralama sistemiyle de hayli ön planda.

Bu içerikte; CS GO rütbelerinin neler olduğunu, CS:GO sıralama sisteminin ne şekilde çalıştığını ve nasıl hızlı bir şekilde rütbe atlayabileceğinizi açıklıyor olacağız.

Görsel 4: CS GO Rütbeleri ve CS GO Rank Sistemi (2024) - Donanım Haberleri - Oyun Dijital

CS GO Sıralama Sistemi Nasıl Çalışır?

Eğer oyunda yeniyseniz, Rekabetçi modunun kilidini açmak ve becerilerinizi gösterebilmek için öncelikle herhangi bir oyun modunu (Ölüm Maçı, Silah Yarışı vb.) oynayarak 2. seviyeye ulaşmanız gerekiyor. Bu oyun modlarını oynayarak 2. seviyeye ulaştığınızda ise kazanarak CS GO rütbeleri elde edebileceğiniz Rekabetçi modunun kilidi kalkacaktır.

İlk maçınızdan itibaren 10 rekabetçi maçı kazandığınızda, performansınıza göre -her ne kadar Valve bu konu hakkında pek bilgi vermiyor olsa da- oyun sizi bir rütbeye yerleştirecek. Ayrıca, bu 10 maçı kazanana kadar karışık rütbelerde oyuncularla aynı maçlarda yer alacaksınız.

Son olarak, eğer yeni bir oyuncuysanız günlük 2 rekabetçi maçı kazanma sınırlamasına dahilsiniz. Kazanılan 2 rekabetçi maçının ardından oyun size bir bekleme süresi verecek. Nihayetinde 10 maçı kazanmanızın ardından bu bekleme süresi kalkacak ve istediğiniz zaman dilediğiniz kadar maç kazanabileceksiniz.

CS GO Rütbeleri Neler?

cs go rütbeler

Oyuncuları seviyelerine göre sınıflandıran CS GO rütbeleri sistemi, toplamda 18 adet rütbeden oluşuyor. En yüksek rütbe olan Dünyaca Seçkin (Global Elite)’e 2023 yılında sadece %0.7’lik bir kesim sahipken, oyuncuların %34’lük kısmı ise Gold Nova rütbelerine sahip. İşte en düşükten en yükseğe CS GO rütbeleri:

 • Silver 1 (Gümüş 1)
 • Silver 2 (Gümüş 2)
 • Silver 3 (Gümüş 3)
 • Silver 4 (Gümüş 4)
 • Silver Elite (Seçkin Gümüş)
 • Silver Elite Master (Usta Seçkin Gümüş)
 • Gold Nova 1 (Altın Nova 1)
 • Gold Nova 2 (Altın Nova 2)
 • Gold Nova 3 (Altın Nova 3)
 • Gold Nova Master (Usta Altın Nova)
 • Master Guardian 1 (Usta Muhafız 1)
 • Master Guardian 2 (Usta Muhafız 2)
 • Master Guardian Elite (Seçkin Muhafız)
 • Distinguished Master Guardian (Seçkin Usta Muhafız)
 • Legendary Eagle (Efsanevi Kartal)
 • Legendary Eagle Master (Usta Efsanevi Kartal)
 • Supreme Master First Class (Birinci Sınıf Üstün Usta)
 • Global Elite (Dünyaca Seçkin)

Ve unutmayın, eğer 1 ay boyunca hiç rekabetçi maçına girmezseniz, rütbeniz ortadan kaybolur. Tekrardan almak için 1 rekabetçi maçı kazanmanız gerekir.

CS:GO Profil Rütbeleri Neler?

Görsel 5: CS GO Rütbeleri ve CS GO Rank Sistemi (2024) - Donanım Haberleri - Oyun Dijital

Rekabetçi maçları kazanarak sahip olduğunuz rütbeden farklı olarak, profil rütbeleri maç başına kazandığınız maç TP’si ile artar. Maç TP’sini hem rekabetçi hem de diğer oyun modlarını oynayarak kazanabilirsiniz.

Maksimum 40 seviye barındıran bu sistemde oyuncu 40. seviyeye ulaştığında o yılın hizmet madalyasını kazanır. Hizmet madalyasını almasının ardından oyuncu, profilini 1. seviye rütbeye sıfırlayabilir.

Görsel 6: CS GO Rütbeleri ve CS GO Rank Sistemi (2024) - Donanım Haberleri - Oyun Dijital

NOT: Bir Hizmet Madalyası almak, oyuncunun rekabetçi rütbesini ve seçkin hesap eşleştirmesini etkilemez.

CS:GO Nasıl Hızlı Rütbe Atlanır?

1. Takım Arkadaşları

Görsel 7: CS GO Rütbeleri ve CS GO Rank Sistemi (2024) - Donanım Haberleri - Oyun Dijital

CS:GO’da hızlı bir şekilde rütbe atlamanın şüphesiz en kolay yolu, sizin kadar ciddi takım arkadaşlarıyla maça girmek. Arkadaşlarınızla maça girmek, tek olarak girmeye kıyasla daha fazla kazanma şansı getirecektir. Tam tersi bir durumda, ciddiyetsiz ve toxic oyuncularla bir araya gelmek kazanma şansınızı çokça düşürecektir.

2. Spray ve Aim Kontrolü

Görsel 8: CS GO Rütbeleri ve CS GO Rank Sistemi (2024) - Donanım Haberleri - Oyun Dijital

Maçı kazanma şansınızı artırmak için önemli bir diğer konu ise spray ve aim kontrolünüzü geliştirmek. Bu sayede rakibi daha kolay bir şekilde vurabilecek ve maç performansınızı artırmış olacaksınız. Topluluk tarafından hazırlanmış aim çalışma haritalarına göz atmak faydalı olacaktır.

En güncel oyun haberleri için Instagram, Twitter ve Google Haberler üzerinden Oyun Dijital’i takip edebilirsiniz. Ayrıca, fikirlerinizi yorumlar kısmından diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

  Subscribe
  Bildir
  guest
  0 Yorum
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Önceki İçerik
  PS Plus Haziran 2023

  PS Plus Haziran 2023 Oyunları Açıklandı

  Sonraki İçerik
  Six Days in Fallujah

  Six Days in Fallujah’ın Erken Erişim Çıkış Tarihi Açıklandı

  Alakalı İçerikler
  ""