Spotify Reklam Engelleme Nasıl Yapılır?

Avatar photo
Takip Et
Spotify’da müzik dinlerken reklamlardan sıkıldınız mı? İşte, Spotify Reklam Engelleme’nin yolu.
Görsel 4: Spotify Reklam Engelleme Nasıl Yapılır? - Rehber - Oyun Dijital

En popüler müzik platformlarından birisi olan Spotify, reklamsız ve kesintisiz müzik dinlemek için Spotify Premium adı verilen bir üyelik sistemine sahip. Fakat, müziğinizin bölünmemesi Spotify Reklam Engelleme‘nin çeşitli yöntemleri bulunuyor.

Premium özelliği sadece reklamsız müzik dinleme değil, çevrimdışı dinlemek için müzik indirebilme, sınırsız şarkı atlama hakkı gibi imkanlar da sunuyor.

Spotify Premium ücreti ne kadar?

Spotify Premium, Spotify’ın internet sitesinde yer alan bilgilere göre 4 farklı paketten oluşuyor. Bireysel (1 hesap) paketi 17,99₺, Duo (2 hesap) paketi 23,99₺, Aile (6 hesaba kadar) paketi 26,99₺ ve son olarak da Üniversite öğrencilerinin faydalanabileceği Öğrenci paketi 8,99₺ fiyatlandırmaya sahip.

Spotify Reklam Engelleme nasıl yapılır?

“mrpond” rumuzlu bir Github kullancısı tarafından hazırlanan “BlockTheSpot” adlı yazılım ile Spotify Reklam Engelleme işlemini yapmanız mümkün. Fakat şunu hatırlatmakta fayda olduğunu düşünüyoruz: Spotify tüm gelirlerini reklamlar ve premium üyelikler üzerinden kazanıyor. Tavsiyemiz bu yazılımı geçici olarak kullanıp en kısa süre içerisinde Spotify’ın sürdürülebilir olması için Premium satın alarak Spotify’ı destekleyin.

Ayrıca, bu program sadece Spotify’ın Windows uygulamasını desteklemektedir. Microsoft Store üzerinden indirdiğiniz Spotify uygulaması desteklenmemektedir.

Bu yöntemi kullanan kullanıcıların Spotify hesaplarının kapatılma riski bulunduğundan önerilen bir yöntem değildir fakat geçici bir çözüm olarak kullanılabilir.

Spotify Reklam Engelleyici nasıl kurulur?

Spotify Reklam Engelleme işlemi için kullanılan program çok basit bir kurulum işlemine sahip. Aşağıdaki adımları takip ederek ilgili programı kurabilirsiniz.

  • Windows PowerShell‘i açın.
  • Aşağıdaki kodu Windows PowerShell ekranına yapıştırın.
[Net.ServicePointManager]::SecurityProtocol = [Net.SecurityProtocolType]::Tls12; Invoke-Expression "& { $(Invoke-WebRequest -UseBasicParsing 'https://raw.githubusercontent.com/mrpond/BlockTheSpot/master/install.ps1') } -UninstallSpotifyStoreEdition -UpdateSpotify"
  • Çıkan evet/hayır sorusuna Y tuşuna basarak olumlu yanıt verin.

Tebrikler, artık Spotify’da müzik dinlerken, müzik zevkiniz reklamlar ile bölünmeyecektir.

En güncel oyun haberleri için Instagram, Twitter ve Google Haberler üzerinden Oyun Dijital’i takip edebilirsiniz. Ayrıca, fikirlerinizi yorumlar kısmından diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
16 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Görsel 5: Heyecan Dolu PUBG: NEW STATE Türkiye Lansman Partisi Gaming in Turkey İş Birliği ile Düzenlendi - Rehber - Oyun Dijital

Heyecan Dolu PUBG: NEW STATE Türkiye Lansman Partisi Gaming in Turkey İş Birliği ile Düzenlendi

Sonraki İçerik
Görsel 6: Pearl Abyss Yeni Nesil Oyun Motorunu Paylaştı - Rehber - Oyun Dijital

Pearl Abyss Yeni Nesil Oyun Motorunu Paylaştı

Alakalı İçerikler
""