Türkiye Oyun Sektörü Raporu 2023 Şimdi Yayında

Counter Strike 2 Oynayan AMD Kullanıcıları Dikkat: Ban Yiyebilirsiniz

Avatar photo
Takip Et
AMD Software: Adrenalin Edition 23.10.1 sürümüyle Anti-Lag+ desteği kazanan Counter Strike 2’da bu özelliği kullanırsanız kalıcı VAC yasağı alabilirsiniz.
Görsel 4: Counter Strike 2 Oynayan AMD Kullanıcıları Dikkat: Ban Yiyebilirsiniz - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

AMD’nin geçtiğimiz günlerde yayınladığı AMD Software: Adrenalin Edition 23.10.1 sürümü ile Counter Strike 2’ye Anti-Lag+ desteği geldiği duyurulmuştu. Valve ise bugün yaptığı duyuruda bu özelliği kullanan oyuncuların VAC yasaklaması ile karşılaşabileceğini söyledi.

AMD’nin sahip olduğu Anti-Lag teknolojisi, GPU’nun çok önüne geçmediğinden emin olmak için CPU’nun çalışma hızını kontrol eder ve sıraya giren CPU iş miktarını azaltıyor.

Counter Strike’ın resmi X (Twitter) hesabında yaptığı duyuruyla bu özelliğin Counter Strike 2’nin oyun motoruna ait DLL işlevlerini değiştirdiği dolayısıyla oyun dosyalarına müdahale edildiği için kalıcı VAC yasaklamasına neden olacağı belirtildi.

AMD tarafından herhangi bir açıklama yapılmazken, Valve yaptığı açıklamada; AMD yeni bir güncelleme yayınladığı zaman bu özelliği kullandığı için VAC yasağı yiyen kullanıcıların yasaklamasını kaldırmak için birlikte çalışılabileceğini söyledi.

Counter Strike 2’den ban yemek istemeyen AMD kullanıcıları ne yapmalı?

Eğer AMD Software: Adrenalin Edition 23.10.1 güncellemesini kurduysanız, AMD yeni bir güncellemeye yayımlayana Counter Strike 2 oynarken Anti-Lag+ ayarını aktifleştirmemeniz şu an için yeterli. Anti-Lag+ yalnızca RDNA 3 mimarisinde desteklendiği için çoğunlukla Radeon RX 7000 serisi sahipleri olmak üzere AMD Radeon ekran kartına sahip kullanıcılar dikkat etmeli.

Bu sorundan etkilenen tüm kullanıcıların yasakları geri alınacak, ancak DLL dosyalarını değiştirmek için başka yollar kullananlar yasaklı kalmaya devam edecek.

En güncel oyun haberleri için Instagram, Twitter ve Google Haberler üzerinden Oyun Dijital’i takip edebilirsiniz. Ayrıca, fikirlerinizi yorumlar kısmından diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Görsel 5: CMA, Microsoft'un Activision Blizzard'ı Satın Almasını Onayladı - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

CMA, Microsoft’un Activision Blizzard’ı Satın Almasını Onayladı

Sonraki İçerik
Görsel 6: Discord Yükleme Ekranında Kalıyor Hatası Çözümü (2024) - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Discord Yükleme Ekranında Kalıyor Hatası Çözümü (2024)

Alakalı İçerikler
""