Control, 3 Milyondan Fazla Sattı

Avatar photo
Takip Et
Üçüncü şahıs nişancı oyunu Control, Ultimate Edition ile Xbox Series X/S ve PS5’e gelmeden önce Ağustos 2019’da Xbox One, PS4 ve PC için piyasaya sürüldü.
Görsel 4: Control, 3 Milyondan Fazla Sattı - Rehber - Oyun Dijital

Remedy Entertainment tarafından geliştirilen Control yeni bir satış rakamına ulaştı. Ana şirket Digital Bros’Un 2022-2023 mali yarı yılı raporuna göre, Ağustos 2019’da piyasaya sürülmesinden bu yana üç milyondan fazla kopya sattı ve 92 milyon Euro’nun üzerinde gelir elde etti.

Görsel 5: Control, 3 Milyondan Fazla Sattı - Rehber - Oyun Dijital

Control, Hiss olarak bilinen bir varlığın istilası sırasında “Central Bureau of Control” diğer adıyla “The Oldest House”‘a giren Jesse Faden’a odaklanıyor. Akıllara durgunluk veren mekan tasarımı ve görselliğiyle, mükemmel silah kullanımı ve ilgi çekici hikayesiyle eleştirmenlerden büyük övgü aldı.

Aynı evrende yer alan iki yeni proje şu anda çok oyunculu bir co-op oyunu olan Condor ve Xbox Series X/S, PS5 ve PC’ye gelecek olan devam oyunu Control 2 ile geliştirme aşamasında. İlkinin başlangıç yatırımı 25 milyon Euro, ikincisinin başlangıç bütçesi ise 50 milyon Euro. Remedy ayrıca bu yıl Xbox Series X/S, PS5 ve PC için piyasaya sürülecek olan Alan Wake 2 üzerinde de çalışıyor.

En güncel oyun haberleri için Instagram, Twitter ve Google Haberler üzerinden Oyun Dijital’i takip edebilirsiniz. Ayrıca, fikirlerinizi yorumlar kısmından diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Görsel 6: Battlefield 2042 Sistem Gereksinimleri - Rehber - Oyun Dijital

Battlefield 2042 Sistem Gereksinimleri

Sonraki İçerik
Görsel 7: Amazon, Yüzlerce Twitch Çalışanını İşten Çıkarttı - Rehber - Oyun Dijital

Amazon, Yüzlerce Twitch Çalışanını İşten Çıkarttı

Alakalı İçerikler
""