Amazon, Yüzlerce Twitch Çalışanını İşten Çıkarttı

Avatar photo
Takip Et
Amazon’un yaptığı işten çıkartmalar sonucunda Twitch’in 400’den fazla çalışanı işten çıkarılacak.
Görsel 4: Amazon, Yüzlerce Twitch Çalışanını İşten Çıkarttı - Donanım Haberleri - Oyun Dijital

Yeni Twitch CEO’su Dan Clancy tarafından yayımlanan blog yazısına göre, 400’den fazla Twitch çalışanı Amazon’un pazartesi günü açıkladığı geniş çaplı işten çıkartmalardan etkilendi. Amazon; AWS, insan kaynakları, Twitch ve reklam bölümlerinde toplam 9000 kişiyi işten çıkarttı. İşten çıkartma haberleri, eski Twitch CEO’su Emmett Shear’ın bu görevden ayrılmasından günler sonra geldi.

Twitch çalışanları işten çıkarılıp çıkarılmadıklarını bilmiyorlar.

Twitch çalışanlarına Clansy tarafından gönderilen e-postaya göre, Twitch çalışanlarına duyuru öncesinde bu işten çıkartmalardan etkilenip etkilenmeyecekleri söylenmedi; hala bilmiyorlar ve “en geç önümüzdeki hafta başlarında” bilgilendirilecekler. Güvenilir haber kaynaklarından Polygon, iki Twitch çalışına ulaştı ve bu iddiaları doğruladı.

Görsel 5: Amazon, Yüzlerce Twitch Çalışanını İşten Çıkarttı - Donanım Haberleri - Oyun Dijital

Clancy personele gönderdiği e-postada, “Bu durumdan etkilenecek olanlarla doğrudan iletişim kuramadan önce bu haberi bu şekilde paylaştığım için hayal kırıklığına uğradım, ancak bu zor haberi doğrudan benden duymanız sizin için önemli” dedi.

Clancy’nin açıklamasında işten çıkarmanın nedeni olarak “mevcut makroekonomik ortam” gösterildi ve kullanıcı ve gelir artışının beklentileri karşılamadığı belirtildi. Clancy, “İşimizi sürdürülebilir bir şekilde yürütmek için personel sayımızı azaltma gibi çok zor bir karar aldık” dedi.

Twitch, 2014 yılında Twitch Interactive olarak yeniden markalaşmadan önce 2007 yılında Justin.tv olarak kuruldu. Amazon aynı yıl yayın platformunu 1 milyar dolara satın aldı. Twitch pandemi sırasında özellikle başarılı bir dönem geçirdi. Halihazırda yayın sektöründe hâkim olan platform her zamankinden daha popülerdi. Twitch’in izlenme sayıları azaldı, ancak hala yüksek.

En güncel oyun haberleri için Instagram, Twitter ve Google Haberler üzerinden Oyun Dijital’i takip edebilirsiniz. Ayrıca, fikirlerinizi yorumlar kısmından diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Görsel 6: Control, 3 Milyondan Fazla Sattı - Donanım Haberleri - Oyun Dijital

Control, 3 Milyondan Fazla Sattı

Sonraki İçerik
Görsel 7: Netflix, 2023 İçinde 40 Oyun Daha Yayımlamayı Planlıyor - Donanım Haberleri - Oyun Dijital

Netflix, 2023 İçinde 40 Oyun Daha Yayımlamayı Planlıyor

Alakalı İçerikler
""