Wonka Filmine Özel Çikolatadan Yapılmış Yenilebilir Xbox Kontrolcüsü Tanıtıldı

Avatar photo
Takip Et
Microsoft, çikolata görünümlü Xbox Series X’i ve çikolatadan yapılmış yenilebilir Xbox kumandasını tanıttı.
Görsel 4: Wonka Filmine Özel Çikolatadan Yapılmış Yenilebilir Xbox Kontrolcüsü Tanıtıldı - Liste - Oyun Dijital

Xbox konsolları için mevcut olan birçok resmi ve üçüncü parti oyun kumandası arasında standart Xbox kontrolcüsünün en iyilerinden birisi olduğuna dair bir şüphe yok. Orijinal Xbox kontrolcüsü; Karbon Siyahı’ndan Parlak Beyaz’a ve hatta kamuflaja kadar bir sürü renk seçeneğine sahip ve Xbox Tasarım Laboratuvarı aracılığıyla ekstra ücret ödemeden özelleştirilebiliyor. Ancak, bu hafta yapılan tanıtım ile birçok insanın muhtemelen ihtiyaç duyduklarını bile fark etmedikleri bir kumanda türü eksikti.

Roald Dahl’ın Charlie ve Çikolata Fabrikası öyküsü birkaç kez sinemaya uyarlandı ve hatta birkaç kez video oyunlarına da girdi. Warner Bros. şu sıralar Dune’dan Timothée Chalamet’nin başrolde olduğu Wonka adlı bir müzikal oluşturma sürecinde. Gizemli ve büyülü Willy Wonka’nın çıkış hikayesini anlatacak olan filmin Aralık 2023’te vizyona girmesi planlanıyor.

Yaklaşan filmin beklentisiyle Xbox, çikolata gibi görünen ve Willy Wonka’nın mağazasından esinlenerek tasarlanan bir ekranla birlikte gelen özel bir Xbox Series X’i tanıttı. Konsolun kendisi yenilebilir olmasa da birlikte gelen kontrol cihazlarından biri yenilebilir. Ne yazık ki, bu ürün paketi oyuncuların mağazalardan satın alabilecekleri bir ürün değil; Xbox tarafından 13 Kasım-14 Aralık tarihleri arasında düzenlenecek bir çekilişte sınırlı sayıda bir ödül olacak.

Çekilişin kazananı, çalışır durumda, bordo renkli bir oyun kumandasının yanı sıra altın folyoya sarılmış %100 çikolatadan yenilebilir bir kontrolcüye sahip olacak. Ödül ayrıca “Achievement Hunting” ve “Button Masher” gibi benzersiz oyun temalı isimlere sahip beş çikolatalı truffle ile birlikte geliyor.

Görsel 5: Wonka Filmine Özel Çikolatadan Yapılmış Yenilebilir Xbox Kontrolcüsü Tanıtıldı - Liste - Oyun Dijital

Wonka Temalı Xbox Çekilişine Nasıl Katılınılır?

  • Çeklişe katılmak isteyen kullanıcıların, X (eski adıyla Twitter) hesaları üzerinden resmi Xbox sayfasını takip etmeleri,
  • Ardından da bu gönderiyi yeniden göndermeniz gerekiyor.
  • Çekilişe katılım süreci 13 Kasım’dan 14 Aralık’a kadar sürecek.

Merakla beklenen Wonka filmi ülkemizde 15 Aralık 2023 tarihinde sinemalarda olacak.

En güncel oyun haberleri için Instagram, Twitter ve Google Haberler üzerinden Oyun Dijital’i takip edebilirsiniz. Ayrıca, fikirlerinizi yorumlar kısmından diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Görsel 6: The Game Awards 2023 Yılın Oyunu Adayları Açıklandı - Liste - Oyun Dijital

The Game Awards 2023 Yılın Oyunu Adayları Açıklandı

Sonraki İçerik
Görsel 7: The Game Awards 2023 Adayları Belli Oldu (Tam Liste) - Liste - Oyun Dijital

The Game Awards 2023 Adayları Belli Oldu (Tam Liste)

Alakalı İçerikler
""