Steam Deck Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Avatar photo
Takip Et
Valve’in taşınabilir oyun konsolu piyasaya çıktı. Steam Deck detayları bu makalemizde.
Görsel 4: Steam Deck Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Steam Deck için önceden yerini ayırtmış olanlar, taşınabilir oyun konsoluna yavaş yavaş sahip olmaya başlıyor. Yakında gönderilmeye başlanacak olan Steam Deck hakkında ki detaylar bu makalemizde.

Nintendo Switch ve PC’nin bir birleşimi olan Steam Deck, her ne kadar taşınabilir bir oyun konsolu olarak gözükse de aslında bir PC kadar açık ve özelleştirilebilir. Steam Deck’i monitör veya TV’ye bağlayıp daha büyük bir ekranda görüntü alabilirsiniz. Gamepad, mouse, ve klavye gibi çevre birimlerini bağlayabilir, hatta isterseniz Linux tabanlı işletim sistemi SteamOS yerine Windows kurup taşınabilir bir bilgisayar haline getirebilirsiniz.

Fakat Windows kurmak herkese cazip gelmeyebilir çünkü Valve’in Linux tabanlı işletim sistemi olan SteamOS bünyesinde ekstra özellikler barındırıyor. Sisteme entegre edilmiş olan “Proton” isimli bir araç sayesinde Windows için çıkarılmış olan her oyunu Steam Deck üzerinde ekstra bir işlem yapmadan oynayabilirsiniz.

Steam Deck Çıkış Tarihi Ne Zaman?

Önceden yerini rezerve etmiş olanlara 25 Şubat tarihinde gönderilen e-posta ile siparişlerini tamamlayabilecekleri söylendi. 28 Şubat 2022 tarihinde gönderilmeye başlanacak olan Steam Deck, şimdilik rezervasyon sistemiyle alınabiliyor.

Rezervasyona istinaden gönderilmiş olan e-posta ile 3 gün içinde Steam Deck siparişini tamamlamayanların rezervasyon hakları, sırada ki bir başka kişiye otomatik olarak aktarılıyor.

Steam Deck

Valve, Steam Deck için 2022’nin ikinci çeyreğinden sonra ön sipariş oluşturulabileceğini belirtiyor. Steam Deck şimdilik sadece Amerika, Birleşik Krallık, Kanada ve Avrupa Birliği ülkelerinde alınabiliyor.

Valve, taşınabilir oyun konsolunun yakın zamanda başka ülkelerde de alınabileceğini söylüyor. Valve aynı zamanda, mağazalarda satış planı olmadıklarını ve siparişlerin sadece çevrimiçi olarak verilebileceğini söylüyor.

Steam Deck Ne Kadar?

Steam Deck’in fiyatları istediğiniz konfigürasyona göre değişiklik gösteriyor. Steam Deck’in teknik özelliklerini buradan inceleyebilirsiniz.

  • Steam Deck 64 GB eMMC: $399 USD
  • Steam Deck 256 GB NVMe SSD: $529 USD
  • Steam Deck 512 GB NVMe SSD: $649 USD

Bölgesel fiyatlandırma politikası ile ülkemizde oldukça popüler olan Steam platformunun sahibi Valve, umarız ki Steam Deck içinde bölgesel fiyatlandırmaya gider ve uygun bir fiyata bu taşınabilir oyun konsoluna sahip olabiliriz.

Steam Deck

En güncel oyun haberleri için Instagram, Twitter ve Google Haberler üzerinden Oyun Dijital’i takip edebilirsiniz. Ayrıca, fikirlerinizi yorumlar kısmından diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Görsel 5: Elden Ring Torrent'e Düştü - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Elden Ring Torrent’e Düştü

Sonraki İçerik
Görsel 6: Monster Hunter Rise Sistem Gereksinimleri - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Monster Hunter Rise Sistem Gereksinimleri

Alakalı İçerikler