Xbox & Bethesda Games Showcase’de Duyurulan Her Şey

Avatar photo
Takip Et
Microsoft, Summer Game Fest’te Xbox & Bethesda Games Showcase sunumu gerçekleştirdi. Duyurulan her şeyi sizin için derledik.
Görsel 4: Xbox & Bethesda Games Showcase'de Duyurulan Her Şey - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Microsoft, Summer Game Fest kapsamında; Xbox Games Studios, Bethesda ve üçüncü parti stüdyoların haber, fragman ve duyurularını içeren bir etkinliğe ev sahipliği yaptı. Bu stüdyolar arasında Microsoft’un 68,7 milyar dolarlık bir anlaşmayla almayı planladığı Activision Blizzard da dahil.

Microsoft, etkinlik sırasında duyurulan her şeyin (büyük bir istisna dışında) gelecek yıl oynanabilecek oyunlardan olduğunu söyledi. Etkinliği kaçıranlar ve uzun tekrarı izlemek istemeyenler için işte; Xbox & Bethesda Games Showcase’de duyurulan her şey.

Redfall’ın İlk Oynanış Fragmanı Yayımlandı

Microsoft, etkinliğe Arkane Austin tarafından geliştirilen açık dünya korku oyunu Redfall ile başladı. Yayımlanan oynanış fragmanında, Redfall’ın mekanikleri ve dört oynanabilir karakterin detayları hakkında bilgi verildi. Redfall, 2023’te çıkış yapacak ve ilk gün Game Pass kütüphanesinde yerini alacak.

Hollow Knight: Silksong Duyuruldu

Hollow Knight: Silksong ilk gün Game Pass kütüphanesine eklenecek fakat çıkış tarihi duyurulmadı.

High on Life Duyuruldu

Rick and Morty’nin yapımcısı Justin Roiland’ın sahibi olduğu Squanch Games tarafından geliştirilen High on Life, 2022’de çıkış yapacak ve ilk gün Game Pass kütüphanesine eklenecek.

Riot Games Oyunları Game Pass’e Geliyor

Riot Games ve Xbox’ın anlaşması sonucunda, Riot Games’in tüm oyunları Game Pass kütüphanesine eklenecek ve Game Pass sahipleri çeşitli avantajlara sahip olacaklar:

  • League of Legends: tüm şampiyonlar açık
  • Wild Rift: tüm şampiyonlar açık
  • Legends of Runeterra: temel set açık
  • Teamfight Tactics: kilidi açık küçük efsaneler
  • VALORANT: tüm ajanların kilidi açık

A Plague Tale: Requiem’dan Yeni Fragmanı Yayımlandı

A Plague Tale: Requiem için yeni bir fragman yayınlandı. Oyunun bu yıl çıkması bekleniyor ve ilk gün Game Pass kütüphanesine eklenecek.

Forza Motorsport Duyuruldu

Forza Motorsport serisinin yeni oyunu duyuruldu. Oyun 2023’de çıkış yapacak ve ilk gün Game Pass kütüphanesine eklenecek.

Microsoft Flight Simulator 40. Yıl Özel Sürümü Duyuruldu

Microsoft Flight Simulator serisinin 40. yılına özel yeni uçaklar, helikopterler, planörler oyuna eklenecek. Ayrıca oyuna Halo: Infinite’den “Pelican” adlı bir uzay gemisi de ekleniyor.

Overwatch 2 Çıkış Tarihi ve Oynaması Ücretsiz Olacağı Duyuruldu

Blizzard, yeni oynanabilir kahraman Junker Queen ile Overwatch 2’nin Ekim 2022‘de erken erişime gireceğini duyurdu. Oyun çıkış yaptığında oynaması ücretsiz olacak.

Ara: History Untold Duyuruldu

Oxide Games’in yeni gerçek zamanlı strateji oyunu Ara: History Untold duyuruldu. Oyun, ilk gün Game Pass’e gelecek fakat çıkış tarihi bilinmiyor.

The Elder Scrolls Online: High Isles Duyuruldu

The Elder Scrolls Online: High Isles, Xbox ve PC platformlarına 21 Haziran 2022‘de çıkış yapacak. “ESO’nun yıl boyunca sürecek macerası Legacy of the Bretons’a adım atarak üç DLC ve High Isle Bölümü boyunca anlatılacak destansı bir hikâye deneyimini ortaya çıkar. Büyüleyici Systres Takımadaları’nda şövalye şerefi ve politik çalkantılarla dolu bir öykü seni bekliyor.”

Forza Horizon 5 Hot Wheels DLC Paketi Duyuruldu

Serinin bir önceki oyunu Forza Horizon 4’de ilgiyle karşılanan Hot Wheels DLC paketi, Forza Horizon 5’in ilk DLC paketi olacak. Forza Horizon 5 Hot Wheels DLC paketi, 19 Temmuz‘da çıkış yapacak.

Ark 2 Duyuruldu

Ark: Survival Evolved’in devam oyunu niteliğinde olan Ark 2 duyuruldu. Ana karakteri, Vin Diesel tarafından canlandırılacak oyunun 2023 yılında çıkış yapması bekleniyor. Oyun, ilk gün Game Pass kütüphanesine eklenecek.

Scorn’un Çıkış Tarihi Duyuruldu

Ebb Software tarafından geliştirilen macera oyunu Scorn’un oynanış fragmanı yayımlandı ve çıkış tarihi duyuruldu. Oyun, 21 Ekim 2022‘de çıkış yapacak ve ilk gün Game Pass kütüphanesine eklenecek.

Flintlock: The Siege of Dawn’ın Oynanış Fragmanı Yayımlandı

Açık dünya rol yapma macera oyunu Flintlock: the Siege of Dawn, 2023 yılında Xbox One ve Xbox Series X’e çıkış yapacak. Ayrıca, oyun ilk gün Game Pass kütüphanesinde yerini alacak.

RTS oyunu Minecraft Legends Duyuruldu

Mojang, etkinlikte uzun zamandır hakkında söylentiler bulunan gerçek zamanlı strateji oyunu Minecraft Legends’ı duyurdu. Oyunun 2023 yılında çıkış yapması bekleniyor.

Lightyear Frontier Duyuruldu

Gunfire Reborn, Game Pass’e Geliyor

Gunfire Reborn, Ekim 2022’de Game Pass kütüphanesine eklenecek.

The Last Case of Benedict Fox Duyuruldu

The Last Case of Benedict Fox, 2023 yılında çıkış yapacak ve ilk gün Game Pass kütüphanesine olacak.

As Dusk Falls’ın Çıkış Tarihi Duyuruldu

Sekiz oyuncuya kadar çok oyunculu oynanabilen As Dusk Falls, 19 Temmuz‘da çıkış yapacak ve ilk gün Game Pass’de olacak.

Naraka: Bladepoint Xbox’a Geliyor

2021 yılında piyasaya sürülen Naraka: Bladepoint, 23 Haziran tarihinde Xbox’a çıkış yapacak. Oyun, bununla birlikte ilk defa bir konsola çıkış yapacak.

Pentiment Duyuruldu

Obisidian Entertaintment’ın yeni iki boyutlu rol yapma oyunu Pentiment duyuruldu. Fallout: New Vegas’ın direktörü tarafında yönetilen oyun Kasım 2022’de Xbox ve PC platformlarına çıkış yapacak. Ayrıca, oyun ilk gün Game Pass’e gelecek.

Grounded’in Tam Sürüm Çıkış Tarihi Duyuruldu

2020 yılında Xbox Game Preview’e çıkış yapan Grounded, Eylül 2022‘de tam sürüm olarak çıkış yapacak.

Ereban: Shadow Legacy Duyuruldu

Diablo 4’ün Çıkış Tarihi ve Necromencer Sınıfı Duyuruldu

Diablo 4’ün 2023 yılında çıkış yapacağı duyuruldu. Ayrıca sunumda gösterilen fragmanda (üstte bulunan) yeni bir karakter sınıfı olan “Necromancer” tanıtıldı. Oyun, çıkış yaptığında çapraz oynama (cross-play) ve çapraz ilerleme (cross-progression) desteğine sahip olacak.

Sea of Thieves Sezon 7’nin Fragmanı Yayımlandı

Sea of Thieves Sezon 7 güncellemesi oyuna gemilere isim verme, yeni kişileştirme seçenekleri ve süslemeler dahil olmak üzere bir dizi yenilik getirecek. Sea of Thieves Sezon 7, 21 Haziran‘da başlıyor.

Ravenlok Duyuruldu

Cocoon Duyuruldu

Limbo ve Inside’ın oynanış tasarımcısı tarafından geliştirilen Cocoon’un 2023 yılında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Ve evet, oyun ilk gün Game Pass kütüphanesinde.

Wo Long: Final Dynasty Duyuruldu

Üç Farklı Persona Oyunu Xbox’a Geliyor

Persona 3 Portable, Persona 4 Golden ve Persona 5 Royal; Xbox Series X ve PC’ye çıkış yapacak. Persona 5 Royal, 21 Ekim’de bu platformlara çıkış yapacak diğer iki oyunun çıkış tarihi daha sonra duyurulacak. Ayrıca üç oyun da Game Pass kütüphanesinde yer alacak.

Hideo Kojima Yeni Bir Xbox Oyunu Üzerine Çalışıyor

Ünlü geliştirici Hideo Kojima, bir sonraki oyun projesinin Xbox Game Studios ile iş birliği içinde olacağını duyurdu. “Tamamen yeni bir oyun” olması dışında ne Kojima ne de Microsoft bir detay paylaşmadı.

Starfield’in Oynanış Görüntüleri Paylaşıldı

Etkinliğin sonunda ayrılan büyük zamanda Starfield’ın inanılmaz ve iddialı oynanışını ve karakter oluşturma ekranını göstermek için Bethesda direktörü Todd Howard yer aldı. Howard, uçulabilir, özelleştirilebilir yıldız gemilerinin yanı sıra 100 yıldız sistemini ve keşfedilecek 1000’den fazla farklı dünyayı ortaya çıkarmak için merakla beklenen oyunun detaylarını paylaştı.

En güncel oyun haberleri için Instagram, Twitter ve Google Haberler üzerinden Oyun Dijital’i takip edebilirsiniz. Ayrıca, fikirlerinizi yorumlar kısmından diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Görsel 5: Homeworld 3, 2023'e Ertelendi - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Homeworld 3, 2023’e Ertelendi

Sonraki İçerik
Görsel 6: Chivalry 2 Sistem Gereksinimleri - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Chivalry 2 Sistem Gereksinimleri

Alakalı İçerikler
""