VALORANT Mobil Cihazlara Geliyor

Avatar photo
Takip Et
Riot Games, VALORANT’ın birinci yıl kutlamalarında yaptığı açıklamayla VALORANT Mobil’i duyurdu.

Riot Games’in gözde oyunu VALORANT, ilk yılını daha yeni doldurmuşken aylık 14 milyon oyuncu sayısına, yarım milyonu aşan maç sayısına sahip. Kısa zamanda inanılmaz rakamlara ulaşmayı başaran VALORANT mobil cihazlara geliyor.

VALORANT Mobil ne zaman çıkacak?

Aylar öncesinde buna dair haberler çıksa da resmi bir ağızdan doğrulanmaması, bu durum dedikodudan ibaret olduğunu ispatlamıştı. Bir kaç saat önce ise VALORANT’ın birinci yılına özel olarak, bu haberi açıklayan Riot Games, oyunun ne zaman çıkacağı, hangi donanımlar ile çıkacağına dair ayrıntıları ilerleyen günlerde paylaşacağını dile getirdi.

Aynı zamanda; Call Of Duty: Warzone, Apex Legends, PUBG gibi popüler nişancı, çok oyunculu oyunların mobil cihazlara da gelmesi Riot Games’in de bu yolda ilerleyeceği hakkında bizlere bir fikir vermişti.

Bu yılın başlarında Riot Games, League of Legends’ın bir benzeri olarak Wild Rift oyununu mobil cihazlar için geliştirmişti.

Bununla birlikte yapılan açıklamalarda, ayrıntıya girmeden, başka platformlara geçişimizin ilk adımı denmesi, VALORANT’ın Playstation, Xbox ve hatta Netflix gibi platformlarda da görebileceğimiz algısını yarattı. Zira League of Legends’in oyun kitabı ve Netflix’te yayınlanacak animasyon dizisi bu söylenenleri destekler şekilde önümüze çıkıyor.

İçeriklerimizden daha hızlı haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilir, sosyal medyada gezinirken bilgilenmek için Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz. Ücretsiz Oyun Haberleri ve Espor Haberleri için Pilli Oyun‘da kalmayı unutmayın.

Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik

Battlefield 4 Amazon Prime Üyelerine Ücretsiz Oldu

Sonraki İçerik

Crysis Remastered Trilogy Duyuruldu

Alakalı İçerikler
""