Twitch İştirak ve Partnerlik Arasındaki Fark Nedir?

Avatar photo
Takip Et
Twitch’den para kazanmak için bulunan iki seçenek yani Twitch İştirak ve Partnerlik farkını sizler için derledik.

Twitch yayıncıları, kanallarından para kazanmak için iki farklı seçeneğe sahiplerdir bunlar: Twitch iştirak ve partnerlik’dir.

Her iki seçenek için de yayıncıların belirli koşulları karşılaması gerekmektedir. Partner yayıncısı olmanın daha fazla avantajı olsa da, iştirak yayıncısı olmak daha kolay ve hızlı şekilde elde edilebilir. Abonelikler, reklamlar veya bitleri aracılığıyla Twitch’te para kazanmak için en azından iştirak statüsünde olmanız gerekir.

Twitch İştiraki olmak için gereken şartları sizin için hali hazırda derledik, buraya tıklayarak ilgili makalemize ulaşabilirsiniz. Makalede yer alan koşullar Twitch kanalınızdan para kazanmak için karşılamanız gereken en düşük şartlardır.

Twitch iştirak olmaya giden yolda nerede olduğunuzu takip etmek için ise Yayıncı Panelinizden, “İçgörü” sekmesinin altındaki “Başarılar” sayfasında bulunan göstergeleri takip edebilirsiniz.

İştirak olduktan sonra, Partner yayıncı olmak için ortalama 75 izleyici ile 12 farklı yayında toplamda 25 saat yayın yapmanız gerekmektedir. Bu size partnerlik programına başvuru yapma olanağı sağlayacaktır. Ancak bu size Partner olacağınızı garanti etmez.

Twitch İştirak ve Partnerlik Arasındaki Farklar

Görsel 2: Twitch İştirak ve Partnerlik Arasındaki Fark Nedir? - Rehber - Oyun Dijital
Twitch’den alınan Twitch İştirak ve Partner ekran görüntüsü.

İştirak yayıncılar, temel olarak abonelikler, reklamlar ve bitlerden para kazanma özelliklerine erişir. İştirakler ayrıca sahip oldukları abone sayısına bağlı olarak 1 ila 5 arasında abone emote slotuna sahip olurlar. Ayrıca iştirakler, 14 günlük VOD depolama alanı alırlar (Twitch Prime üyesiyse daha fazla) ve izleyiciler için sadakat puanlarının yanı sıra anketler oluşturabilirler.

Partner yayıncılar için de avantajlar benzerdir, ancak kod dönüştürme seçeneklerine, 60 Günlük VOD depolama alanına, 60’a abone emote slotuna, yayın gecikmesi seçeneklerine ve ekip yayını seçeneklerine tam erişim elde ederler. Ayrıca, yayın takımları oluşturabilir ve müşteri hizmetleri için özel önceliğe sahip olabilirler. Ancak, en önemlisi, iş ortağı durumu ikonik doğrulanmış kanal rozeti ile birlikte gelir.

İçeriklerimizden daha hızlı haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilir, sosyal medyada gezinirken bilgilenmek için Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz. Ücretsiz Oyun Haberleri ve Espor Haberleri için Pilli Oyun‘da kalmayı unutmayın.

Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Avatar photo

Twitch İştirak Nasıl Olunur?

Sonraki İçerik

Ömer “imoRR” Karataş Sangal Esports’dan Ayrıldı

Alakalı İçerikler
Oyun Dijital olarak daha iyi deneyim için çerezleri kullanıyoruz. Daha fazla bilgi için tıklayın.

Oyun dünyasındaki son haberler ve eğlenceli içerikler paylaştığımız Instagram sayfamızı hemen takip etmek için 'Takip Et' butonuna tıklayın!