Twitch İştirak Nasıl Olunur?

Avatar photo
Takip Et
Twitch platformunda yayıncılığa yeni başlayanların sıkça merak ettiği “Twitch İştirak Nasıl Olunur?” sorusunun cevabını sizin için derledik.
[lwptoc]

Twitch’den para kazanmak için izlemeniz gereken bazı yollar ve karşılamanız gereken bazı koşullar bulunuyor. Twitch’den para kazanmak için Twitch iştirak ya da partner yayıncı olmanız gerekmektedir. Gün geçtikçe yeni yayıncılar kazanan platform da kullanıcılar “Twitch İştirak Nasıl Olunur?” sorusunun cevabını merak ediyor.

Twitch iştirak ya da partner yayıncı olmak; abonelik sisteminin açılması dolayısıyla aboneliklerden, bitlerden ve reklamlardan para kazanmanızı sağlar. Ancak bu özellikleri kazanmak için bazı koşulları karşılamanız gerekiyor.

Twitch İştirak yayıncısı olmak partner yayıncı olmaktan görece olarak daha kolaydır, kanalınızda sık sık yayın açıyorsanız ve sizi izleyen birkaç arkadaşınız varsa oldukça hızlı bir şekilde iştirak yayıncı olabilirsiniz.

Twitch İştirak Nasıl Olunur? Twitch İştirak Olma

  • 30 günlük bir süre içinde 500 + dakika yayın süresi
  • 30 günlük bir süre içinde yedi benzersiz yayınları
  • 30 günlük bir süre içinde en az üç ortalama eşzamanlı izleyici
  • 50’den fazla takipçi

Twitch iştirak yayıncısı olmak için bu şartların dördünün de aynı anda karşılanması gerekir. Twitch iştirak olmaya giden yolda nerede olduğunuzu takip etmek için ise Yayıncı Panelinizden, “İçgörü” sekmesinin altındaki “Başarılar” sayfasında bulunan göstergeleri takip edebilirsiniz.

Bu sorunun yanında, yeni başlayan Twitch yayıncılarının aklındaki soruları da cevaplamak istiyoruz. Aşağıda yeni başlayan Twitch yayıncıları tarafından iştirak olmadan önce sıkça sorulan soruları cevapladık.

Twitch iştirak yayıncıları vergi ödemek zorunda mı?

Evet, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan herkes ticari olarak kazandığı her geliri beyan etmek ve vergisini ödemek zorundadır. Twitch sizin adınıza vergi ödemez, ödeyemez.

Twitch 18 yaş altı iştirak yayıncısı olabilir mi?

Evet. Ebeveynlerinizin veya yasal vasinizin İştirak Sözleşmesi’ni kabul etmesi gerekmektedir, bu nedenle programa başvururken onların da yanınızda bulunmasına özen gösterin.

İçeriklerimizden daha hızlı haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilir, sosyal medyada gezinirken bilgilenmek için Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz. Ücretsiz Oyun Haberleri ve Espor Haberleri için Pilli Oyun‘da kalmayı unutmayın.

Fikirlerinizi ve sorularınızı yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik

R6 Siege’in Yeni Operatörü Osa Tanıtıldı

Sonraki İçerik

Twitch İştirak ve Partnerlik Arasındaki Fark Nedir?

Alakalı İçerikler
""