Tencent, Dying Light’ın Geliştiricisi Techland’in Çoğunluk Hissesini Satın Alacak

Takip Et
Çinli teknoloji devi Tencent, Dying Light ve Dead Island serilerinin geliştiricisi Techland’in çoğunluk hissedarı olacak.
Görsel 4: Tencent, Dying Light'ın Geliştiricisi Techland'in Çoğunluk Hissesini Satın Alacak - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Dying Light geliştiricisi Techland, çoğunluk hissedarı olacak olan Tencent ile ortaklık kurduğunu açıkladı. Duyuru, Techland CEO’su Paweł Marchewka tarafından yayımlandı.

Marchewka, Techland’in CEO’su olarak kalmaya devam edeceğini ve stüdyonun, yeni IP’lerinin daha yaratıcılığın olduğu bir alanda geliştirilmesi için böyle bir anlaşmanın yapıldığını açıkladı.

Tencent, Techland’in yeni oyunları için hisselerini satın aldı.

Görsel 5: Tencent, Dying Light'ın Geliştiricisi Techland'in Çoğunluk Hissesini Satın Alacak - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Techland CEO’su, durumu “Dying Light’ı dünya çapındaki oyuncular için en üst düzey zombi oyunu deneyimine dönüştürmeyi, size birden fazla şaşırtıcı macera sunmayı ve çevrimiçi oyun modlarının sınırlarını tamamen yeni bir seviyeye taşımayı hayal ediyoruz.” olarak açıkladı.

Fantastik evrende geçen açık dünya Action-RPG oyunumuz şimdiden gerçekten özel bir şeye dönüşmeye başladı ve buradaki amacımız neredeyse on yıl sonra ilk yeni IP’miz için beklentileri karşılayacağından emin olmak.

Techland CEO’su Paweł Marchewka’ın basın açıklaması.

Techland, Dying Light 2 çıkışından hemen sonra sürpriz bir şekilde yeni oyunlarının açık dünya fantastik aksiyon bir rol yapma oyunu olacağını açıklamıştı. Yeni oyundan sorumlu ekibin içinde Cyberpunk 2077 ve The Witcher 3: Wild Hunt’da çalışan kişiler de bulunuyor. Oyunun en geç 2024 Haziran ayında tanıtılıp, 2025’de de çıkması bekleniyor.

Techland’in yeni oyunundan sonra Dying Light 3 gelecek mi?

Görsel 6: Tencent, Dying Light'ın Geliştiricisi Techland'in Çoğunluk Hissesini Satın Alacak - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Şu anda Dying Light 3 ile alakalı herhangi bir çalışma bulunmuyor ancak yapımcılar Dying Light serisine ilerideki yıllar devam edeceklerini açıklamıştı. Tencent’in çoğunluk hissedar konumuna gelmesi ile birlikte Dying Light 3 ve yeni fantastik aksiyon rol yapma oyununda da geniş çaplı içerikler görebileceğimiz duyurudan sonra kesinleşti.

En güncel oyun haberleri için Instagram, Twitter ve Google Haberler üzerinden Oyun Dijital’i takip edebilirsiniz. Ayrıca, fikirlerinizi yorumlar kısmından diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Görsel 7: High on Life, PS4 ve PS5'e Çıktı - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

High on Life, PS4 ve PS5’e Çıktı

Sonraki İçerik
Görsel 8: GameX 2023 İndirimli Bilet Satışları Başladı! - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

GameX 2023 İndirimli Bilet Satışları Başladı!

Alakalı İçerikler
""