Horizon Forbidden West 2022 Yılına Ertelendi

Takip Et
2022 yılı için ertelenen oyun sayısı artıyor. Hozrizon Forbidden West de bu oyunların arasına katıldı.

Horizon Forbidden West henüz PC için duyurulmadı, ancak eninde sonundaZero Dawn gibi duyurulacaktır. Sony; Death Stranding, Days Gone ve Forbidden West’in öncülü Horizon Zero Dawn da dahil olmak üzere birinci taraf oyunlarını PC’ye getirme taahhüdünü hiçbir şekilde gizlemedi. PlayStation’a özel Uncharted bile görünüşe göre bir noktada PC’ye çıkacak. Bu nedenle, Forbidden West’in PlayStation sürümünün 2022’nin başına ertelendiği ve kaçınılmaz olarak PC’ye gelişini daha da ileriye götürdüğü bildiriliyor.

Gecikmeyle ilgili bir söylenti, ilk olarak bu hafta başında Jeff Grubb’un Giant Bomb programı sırasında Sony’nin oyunu gelecek yıla ertelemeye “eğilim gösterdiğini” söylediğinde ortaya çıktı. Ancak bugün yayınlanan bir Bloomberg raporuna göre, karar şimdi verildi ve Horizon Forbidden West gerçekten ertelendi.

Horizon Forbidden West ile birlikte 2022 yılında oyuna doyacağız.

Gecikme, PC oyunları için zaten bir canavar yılına dönüşen 2022’yi daha da büyütme potansiyeline sahip. Starfield, Stalker 2, Elden Ring ve Baldur’s Gate 3 gibi yeni oyunlarla zaten heyecan artıyordu. Ghostwire: Tokyo, Rainbow Six Extraction , Gotham Knights, Hogwart’s Legacy, Sifu, Lord of the Rings: Gollum, Kerbal Space Program 2, Stray ve daha fazla oyun da 2021 yılından çıkarılmıştı.

Gecikme şu anda resmi olarak onaylanmadı ancak onaylansa bile, Horizon Forbidden West’i 2022’de PC’de göreceğimiz anlamına gelmiyor. PC’de çıkan Horizon Zero Dawn’da olduğu gibi PS 4 sürümünden 3 yıl sonra PC’ye çıkabilir. Haziran ayında, PlayStation Studios patronu Hermen Hulst, PC’ye olan ilginin, Sony’nin kendi konsollarına öncelik vermeye devam edeceğini söyledi: “Oyunları PC’de yayınlamak, hiçbir zaman heyecan verici bir konsol oyunları serisi oluşturma pahasına olmayacak.”

Ancak Horizon Forbidden West sadece  PlayStation 5’e özel değil, PS4’e de geliyor. Bu da nispeten çok uzak olmayan bir PC sürümünün de çalışmalarda olduğu anlamına gelebilir.

İçeriklerimizden daha hızlı haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilir, sosyal medyada gezinirken bilgilenmek için Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz. Ücretsiz Oyun Haberleri ve Espor Haberleri için Pilli Oyun‘da kalmayı unutmayın.

Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik

Supermassive Blaze ESA Open Fire All Stars’tan Çekildi

Sonraki İçerik

Icarus Ertelendi Ancak Ağustos Ayında Betaya Açılacak

Alakalı İçerikler