PlayStation Gamescom 2023’e Katılmayacak

Avatar photo
Takip Et
Sony’nin 23-27 Ağustos tarihlerinde düzenlenecek olan Gamescom 2023’a katılmayacağı iddia edildi.
Görsel 4: PlayStation Gamescom 2023'e Katılmayacak - Donanım Haberleri - Oyun Dijital

Sony Interactive Entertainment’ın yani PlayStation’ın Gamescom 2023’e katılmayı planlamadığı iddia edildi.

Son yıllarda Sony, konferans düzenlemek ya da Köln’deki fuar gibi büyük endüstri etkinliklerinde önemli bir fiziksel varlık göstermek yerine, oyunlarını kendi dijital etkinlikleri aracılığıyla sergilemeyi tercih etti.

Sony en son 2019’da Gamescom’da yer almıştı ve bu fuar Covid-19 pandemisinden önceki son yüz yüze fuardı. Almanya’da oyun haberciliği yapan GamesMarkt, Sony’nin kendilerine Gamescom’a katılmayı planlamadıklarını söylediğini bildirdi.

Görsel 5: PlayStation Gamescom 2023'e Katılmayacak - Donanım Haberleri - Oyun Dijital

Gamescom 2023, 23-27 Ağustos tarihlerinde düzenlenecek.

Geoff Keighley’in sunuculuğunu ve yapımcılığını üstleneceği Gamescom Opening Night Live etkinliği, 22 Ağustos’ta geri dönecek ve ana etkinlik 23-27 Ağustos tarihleri arasında devam edecek.

Gamescom’un organizatörlerinden Koelnmesse ve Alman Oyun Endüstrisi Birliği’ne göre, Mart ayı ortası itibariyle 2023’teki etkinlik için, 2022’nin aynı dönemindeki fuara kıyasla %10 daha fazla şirket kayıt yaptırdı.

Nisan ayında Nintendo, Gamescom 2023’e katılacak ilk büyük yayıncı olarak duyurulmuştu. Şirket, en son 2019’daki etkinliğe katılmış ve öncelikle o yıl piyasaya sürülecek oyunları sergilemişti. Ayrıca oyuncuların, oyunları deneyebilmeleri için fuar alanında çok sayıda stant açtı.

En güncel oyun haberleri için Instagram, Twitter ve Google Haberler üzerinden Oyun Dijital’i takip edebilirsiniz. Ayrıca, fikirlerinizi yorumlar kısmından diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Görsel 6: Minecraft Portal Yapımı (2024) - Donanım Haberleri - Oyun Dijital

Minecraft Portal Yapımı (2024)

Sonraki İçerik
Görsel 7: Minecraft Fener Yapımı (2024) - Donanım Haberleri - Oyun Dijital

Minecraft Fener Yapımı (2024)

Alakalı İçerikler
""