Oyuncular FIFA 23’ü Olumsuz Yorumlara Boğdu

Avatar photo
Takip Et
FIFA 23, PC’de anti hile yazılımı ile ilgili sorunlar da dahil olmak üzere çeşitli nedenlerle hayal kırıklığına uğrayan oyunculardan olumsuz eleştiriler alıyor.
Görsel 4: Oyuncular FIFA 23'ü Olumsuz Yorumlara Boğdu - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

FIFA 23 hayal kırıklığına uğrayan oyuncular tarafından olumsuz yorum yağmuruna tutuldu. 30 Eylül tarihinde piyasaya sürülen oyunun 4.600 FIFA puanı ve takas edilemez öğeler veren Ultimate sürümü ise 27 Eylül’de piyasaya sürüldü.

FIFA 23, oyunculara daha gerçekçi ve özgün bir oyun deneyimi sunmayı amaçlayan yeni HyperMotion 2 teknolojisini kullanıyor. Bu teknoloji sayesinde oyuna 6.000’den fazla HyperMotion animasyonun yanı sıra oyuncunun gerçek yaşam özelliklerine dayalı yeni hızlanma mekaniği türleri eklendi. FIFA 23 lansmanından sonra çoğunlukla olumlu eleştiriler aldı, ancak hayranların bu yılki sürümle ilgili bazı sorunları var gibi görünüyor.

FIFA 23 oyuncuları, oyunla ilgili hayal kırıklıklarını paylaşmanın bir yolu olarak Metacritic’te olumsuz yorumlar yayınlıyor. Genel olarak olumlu olarak sınıflandırılan eleştirmenlerden 77 puan aldı. Ancak oyuncu derecelendirmesi şu anda 2.5‘te duruyor.

Görsel 5: Oyuncular FIFA 23'ü Olumsuz Yorumlara Boğdu - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Oyunda bulunan mikro ödemelere ve öde-kazan mekaniğine yönelik birçok şikâyet de var. Bu, FIFA serisi için normal bir olay gibi görünüyor, çünkü önceki oyunlar da aynı nedenlerden eleştirilmişti.

Görsel 6: Oyuncular FIFA 23'ü Olumsuz Yorumlara Boğdu - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

FIFA 23 şu anda Steam’de “Çoğunlukla Olumsuz” derecesine sahip olduğundan, olumsuz yorumların Metacritic ile sınırlı kalmadığını söyleyebiliriz. Ancak şikayetler, kullanıcıların oyunu oynamasını engelleyen yeni anti hile sistemine odaklanmış gibi görünüyor. Birçok oyuncu, oyunu üç gün erken oynamak için FIFA 23‘ün Ultimate Sürümü için fazladan para ödediklerini, ancak anti hileyle ilgili hatalar nedeniyle oynayamadıklarını. Bazıları ayrıca oyunun PC’de iyi optimize edilmediğine inanıyor.

FIFA 23; PC, PS4, PS5, Switch, Xbox One ve Xbox Series X/S’de mevcuttur.

En güncel oyun haberleri için Instagram, Twitter ve Google Haberler üzerinden Oyun Dijital’i takip edebilirsiniz. Ayrıca, fikirlerinizi yorumlar kısmından diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Görsel 7: Oyun Girişimlerini Hızlandırma Programı Game Booster’ın 3. Dönem Başvuruları Açıldı - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Oyun Girişimlerini Hızlandırma Programı Game Booster’ın 3. Dönem Başvuruları Açıldı

Sonraki İçerik
Görsel 8: Origin'in Yerini Alacak Yeni EA Uygulaması Çıkış Yaptı - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Origin’in Yerini Alacak Yeni EA Uygulaması Çıkış Yaptı

Alakalı İçerikler
""