NimoTV Türkiye’den Çekilme Kararı Aldı

Avatar photo
Takip Et
NimoTV Türkiye ve dünya genelindeki operasyonlarını durduracak.
Görsel 4: NimoTV Türkiye'den Çekilme Kararı Aldı - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

İlk başlarda ülkemizde PUBGM yayıncıları tarafından tercih edilen, daha sonrasında ise Twitch platformunda yaşanan bit skandalının ardından Rekkitz ekibinin aktif olarak yayın yaptığı platform Nimo TV Türkiye ve dünya genelinde operasyonlarını durduracak.

2020 yılından beri ülkemizde operasyonlarını sürdüren Nimo TV; Jahrein, Adal, PurpleBixi ve Moparism’in platforma geçişiyle birlikte ülkemizde popüler hale gelmişti.

NimoTV Türkiye’ye geçen Rekkitz’in durumu ise henüz belli değil.

Görsel 5: NimoTV Türkiye'den Çekilme Kararı Aldı - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

İlk olarak Bahadır “PurpleBixi” Telci, Instagram hesabından paylaştığı hikâye ile birlikte, kitle tarafından öğrenilen karar hakkında herhangi bir resmî açıklama yapılmadı. PurpleBixi, paylaştığı hikâyede şunları söyledi: “NimoTV sürpriz bir şekilde operasyonlarını durdurma kararı almış. Nimo’da son yayınlarımız olacak bu ay yayınlarımız. Ondan sonra başka bir yerde devam edeceğiz, şu an söyleyemiyorum ama belli aslında, ay sonuna doğru açıklayacağım. Bizi orada destekleyen izleyen herkese çok teşekkür ediyorum.”

Ardından Ahmet “Jahrein” Sonuç, kendi Instagram hesabından paylaştığı hikâyede şunları söyledi: “Evet duyduklarınız doğru Nimo TV sadece Türkiye’de değil birçok ülkede faaliyetlerini durdurmuş. Bize de büyük sürpriz oldu tam önümüzdeki projelere hazırlanıyorduk, birden bu haberi aldık. Twitch’e dönecek misiniz soruları çok var tabii, Twitch kendini düzeltmedikçe bunun mümkün olduğunu düşünmüyorum. Var ya tam da alışmıştık, keyfim çok yerindeydi.”

Önümüzdeki dönemde yayınlarına nerede devam edeceklerini ve ne tür kararlar alacaklarını düşünmediklerini belirten Jahrein, sözleşme gereği bir ay daha Nimo TV’de yayına devam edeceklerini duyurdu. Jahrein, daha sonra aktarılacak platform hakkında hem takipçilerinden hem de ekibinden geri dönüşler alarak karara varacaklarını belirtti.

En güncel oyun haberleri için Instagram, Twitter ve Google Haberler üzerinden Oyun Dijital’i takip edebilirsiniz. Ayrıca, fikirlerinizi yorumlar kısmından diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Görsel 6: Glorious Model I Tanıtıldı - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Glorious Model I Tanıtıldı

Sonraki İçerik
Görsel 7: Pro Soccer Online Sistem Gereksinimleri - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Pro Soccer Online Sistem Gereksinimleri

Alakalı İçerikler