More Esports’un Maaşları Ödemediği İddia Edildi

Avatar photo
Takip Et
More Esports’un eski VALORANT oyuncusu Burak “foiz” Baz, oyuncuların maaşlarının ödenmediğini iddia etti.

More Esports organizasyonunun VALORANT takımında daha önceden yer alan Burak “foiz” Baz, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla More Esports’un oyuncularının maaşlarını ödemediğini iddia etti. Yaptığı paylaşımda oyuncuların maaşlarının ödenmediğini ve geçiştirildiğini aktardı.

Burak “foiz” Baz’ın More Esports hakkında yaptığı açıklama;

Merhabalar direk konuya gireceğim. 27 Mart 2021 tarihinde More Esports takımına girmiştim bildiğiniz üzere 1 aylık bir takımda sürecim oldu ve daha sonra takım arkadaşlarımın farklı planlarından dolayı More Esports bünyesinden ayrılmıştım. Bu süreçten sonra 1 aylık maaşımın yatırılacağını dile getirmişti takım sahibi. Maaşların yatırılma tarihi geçtikten sonra kendileri bana 6 Mayıs tarihinde whatsapp üzerinden iletişime geçerek tam kapanmadan dolayı maaşın biraz geç yatacağını dile getirdi. Bende kendilerine 20 Mayıs tarihine kadar yatırma imkanınız var mı diye sorduğumda kendilerine bana dediği kelime ”Zaten yasak kalkmış olur yanlış hatırlamıyorsam 20 Mayıs tarihine kadar yatıracağız. Ödeme yapmamızın durumu yasaklar yüzünden gibi bir bahanede bulundu.” O zamandan bu zamana kadar ne kadın takımının ne erkek takımının ve yönetimde çalışanların maaşlarının hiçbirini yatırmadığını öğrendim. Takım sahibi 21 Mayıs tarihinde whatsapp grubu oluşturarak kadın takımını, erkek takımını, ve yönetimde çalışanları bir gruba eklediler. Kendisinin yaptığı konuşmada ticarette bu tarz problemler olur filan diyerek palavradan sözler söyleyerek herkesi geçiştirmeye başladı. Kendimde dahil olmak üzere 17 kişiye bir ödeme programı çıkardı 27 Mayıs tarihinden 14 Haziran tarihine kadar ama ilk sıradaki ödeme bekleyen oyunculara hiçbir ödeme yapmadı tarihi geçtiğine rağmen hiçbir şekilde telefonlara cevap vermiyor mesajlara cevap vermiyor kendisi. Üzerine gelip helallik istiyor gerçekten bu durum çok komik elimde whatsapp konuşmaları sözleşme kağıdı bulunuyor inşallah bu yaptığı dolandırıcılık başka bir işlerinde ona geri döner fazla söze gerek yok gerçekten rezalet bir durum en kısa sürede herkes istediğini elde etmesini diliyorum.

Biz bu haberi yazdığımız sırada iddianın ardından More Esports yönetimi herhangi bir açıklamada bulunmadı. Eğer iddia gerçekse, umarız oyuncuların ve çalışanların hakları teslim edilir ve Türkiye espor sahnesinde böyle olayların tekrarı yaşanmaz.

İçeriklerimizden daha hızlı haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilir, sosyal medyada gezinirken bilgilenmek için Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz. Ücretsiz Oyun Haberleri ve Espor Haberleri için Pilli Oyun‘da kalmayı unutmayın.

Sizce yeni gelecek ajan nasıl yeteneklere sahip olacak? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik

Little Nightmares Bu Hafta Sonu Ücretsiz

Sonraki İçerik

Unlost Valorant Espor Takımı Kurdu: Fire Flux Esports

Alakalı İçerikler
""