Minecraft Kaybolma Laneti büyüsü nedir, nasıl kaldırılır?

Avatar photo
Takip Et
Sinir bozucu, Minecraft kaybolma laneti büyüsü nedir ve nasıl kaldırılır sorularını cevapladık.
Görsel 4: Minecraft Kaybolma Laneti büyüsü nedir, nasıl kaldırılır? - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Minecraft, oyuncularına farklı dünyaları keşfederken bir dizi özgürlük verirken, Minecraft Kaybolma Laneti büyüsü oyuncuları daha dikkatli olmaya sağlıyor.

Minecraft 1.11 sürümüyle oyuna eklenen Kaybolma Laneti büyüsü, eğer eşya öldüğünüzde üzerinizdeyse eşyanın sonsuza kadar yok olmasını sağlıyor fakat bunu engellemek için birkaç yöntem bulunuyor.

Minecraft Kaybolma Laneti nedir?

Kaybolma Laneti, oyuncuların Minecraft’ta karşılaşabileceği iki lanetten birisidir. Hayattayken oyunu nasıl oynayacağınız konusunda hiçbir etkisi olmasa da bu büyüye sahip bir şeyle tanışıyorsanız ölmemek için bir plana sahip olmanız gerekir.

Oyuncunun ölümü üzerine, envanterinizde bulunan Kaybolma Laneti büyüsüne sahip bir eşya tamamen kaybolacaktır. Ve biz sadece envanterinizden kaybolmasını kastetmiyoruz eşya dünyadan tamamen kayboluyor.

Ne yazık ki, lanetli bir eşyaya sahip olmak balık tutmak, sandıkları yağmalamak ya da köylülerden bir büyü kitabı satın almaya bağlı dolayısıyla tamamen şansa kalmış durumda. Bu, kaybolma lanetine sahip olmayı engelleyemeyeceğiniz anlamına da geliyor.

Bu büyü aşırı derecede sinir bozucu olsa da bir sandıkta saklanırsa ya da elle yere atılırsa yok olmaz.

Minecraft Kaybolma Laneti nasıl kaldırılır?

Kaybolma Lanetini ortadan kaldırmanın bir yolu bulunmuyor fakat eşyanın öldüğünüzde kaybolmasını engellemek için bir Shulker Kutusu kullanabilirsiniz.

Bir yolculuğa ya da maceraya çıkacaksanız ve hayatta kalacağınızdan emin değilseniz eşyanızı bir Shulker Kutusu içerisinde taşımanız büyülü eşyanızı kaybetmenizi engelleyecektir.

Bu yöntemin yanında bir de oyun kurallarını kullanarak lanetin önüne geçebilirsiniz. Bunun için, dünyanızda hileler etkinken /gamerule keepInventory true komutunu kullanmanız gerekiyor.

İçeriklerimizden daha hızlı haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilir, sosyal medyada gezinirken bilgilenmek için Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz. Ücretsiz Oyun Haberleri ve Espor Haberleri için Pilli Oyun‘da kalmayı unutmayın.

Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Görsel 5: Efsanelerin Savaşı Mythic Heroes Muhteşem Ön Kayıt Ödülleri ile Geliyor - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Efsanelerin Savaşı Mythic Heroes Muhteşem Ön Kayıt Ödülleri ile Geliyor

Sonraki İçerik
Görsel 6: VALORANT’ın Yeni Ajanı Chamber: Yetenekleri ve Çıkış Tarihi - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

VALORANT’ın Yeni Ajanı Chamber: Yetenekleri ve Çıkış Tarihi

Alakalı İçerikler