VALORANT VAN9001 Hatası Çözümü

Riot Games, Vanguard’a getirdiği güncellemeyle Windows 11 kullanıcıları VALORANT VAN9001 hatasıyla karşılaşmaya başladı. İşte, hatanın çözümü.
Takip Et
Görsel 4: VALORANT VAN9001 Hatası Çözümü - Rehber - Oyun Dijital

Riot Games’in oynaması ücretsiz taktiksel birinci şahıs nişancı oyunu VALORANT’ın hile koruması Vanguard’a gelen yeni güncellemeyle birlikte Windows 11 kullanıcıları VALORANT VAN9001 hatasıyla karşılaşmaya başladı.

İşte, VALORANT VAN9001 Hatasının Çözümü

Windows 11 kullanımı için normal şartlarda zorunlu olan TPM 2.0 ve Güvenli Önyükleme (Secure Boot) özelliklerinin zorunluluğunu kaldırarak kurulum yapan birçok kullanıcı olduğunu biliyoruz. Riot Games, Vanguard’a getirmiş olduğu güncellemeyle birlikte TPM 2.0 ve Güvenli Önyükleme (Secure Boot) özelliklerinin açık olmasını VALORANT oynamak için zorunlu hale getirdi.

VALORANT VAN9001 hatasını çözmek ve VALORANT oynamak için anakartınızın BIOS ayarlarından TPM 2.0 ve Güvenli Önyükleme (Secure Boot) özelliklerini aktif hale getirmeniz gerekiyor.

TPM 2.0 ve Güvenli Önyükleme (Secure Boot) nasıl aktifleştirilir?

Bilgisayarınızın BIOS ayarlarına girdikten sonra Security bölümünde yer alan Trusted Platform Module (TPM) ayarını TPM 2.0 ya da PTT olarak, Güvenli Önyükleme (Secure Boot) ayarını açık, Secure Bot Mode ayarını ise “Deployed” olarak ayarlamanız gerekiyor.

İçeriklerimizden daha hızlı haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilir, sosyal medyada gezinirken bilgilenmek için Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz. Ücretsiz Oyun Haberleri ve Espor Haberleri için Pilli Oyun‘da kalmayı unutmayın.

Fikirlerinizi ve sorularınızı aşağıda bulunan yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

2 comments
  1. İkiside açık ama yinede aynı hatayı alıyorum. Yaklaşık 1 ay oldu oyuna girmeyeli…

    1. Merhaba, Discord kanalımızdan bana ulaşabilirsiniz size yardımcı olmak isterim. Çünkü bu zorunluluk 1 aydır bulunmuyor hatanız farklı bir şeyden kaynaklı olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki İçerik
Görsel 5: VALORANT HWID Ban Artık Bypass Edilemeyecek - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

VALORANT HWID Ban Artık Bypass Edilemeyecek

Sonraki İçerik
Görsel 6: ESA Open Fire All Stars Şampiyonu BBL Esports - Espor Haberleri - Oyun Dijital

ESA Open Fire All Stars Şampiyonu BBL Esports

Alakalı İçerikler