VALORANT VAN9001 Hatası Çözümü

Avatar photo
Takip Et
Riot Games, Vanguard’a getirdiği güncellemeyle Windows 11 kullanıcıları VALORANT VAN9001 hatasıyla karşılaşmaya başladı. İşte, hatanın çözümü.
Görsel 4: VALORANT VAN9001 Hatası Çözümü - Rehber - Oyun Dijital

Riot Games’in oynaması ücretsiz taktiksel birinci şahıs nişancı oyunu VALORANT’ın hile koruması Vanguard’a gelen yeni güncellemeyle birlikte Windows 11 kullanıcıları VALORANT VAN9001 hatasıyla karşılaşmaya başladı.

İşte, VALORANT VAN9001 Hatasının Çözümü

Windows 11 kullanımı için normal şartlarda zorunlu olan TPM 2.0 ve Güvenli Önyükleme (Secure Boot) özelliklerinin zorunluluğunu kaldırarak kurulum yapan birçok kullanıcı olduğunu biliyoruz. Riot Games, Vanguard’a getirmiş olduğu güncellemeyle birlikte TPM 2.0 ve Güvenli Önyükleme (Secure Boot) özelliklerinin açık olmasını VALORANT oynamak için zorunlu hale getirdi.

VALORANT VAN9001 hatasını çözmek ve VALORANT oynamak için anakartınızın BIOS ayarlarından TPM 2.0 ve Güvenli Önyükleme (Secure Boot) özelliklerini aktif hale getirmeniz gerekiyor.

TPM 2.0 ve Güvenli Önyükleme (Secure Boot) nasıl aktifleştirilir?

Bilgisayarınızın BIOS ayarlarına girdikten sonra Security bölümünde yer alan Trusted Platform Module (TPM) ayarını TPM 2.0 ya da PTT olarak, Güvenli Önyükleme (Secure Boot) ayarını açık, Secure Bot Mode ayarını ise “Deployed” olarak ayarlamanız gerekiyor.

İçeriklerimizden daha hızlı haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilir, sosyal medyada gezinirken bilgilenmek için Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz. Ücretsiz Oyun Haberleri ve Espor Haberleri için Pilli Oyun‘da kalmayı unutmayın.

Fikirlerinizi ve sorularınızı aşağıda bulunan yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
2 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Görsel 5: VALORANT HWID Ban Artık Bypass Edilemeyecek - Rehber - Oyun Dijital
Avatar photo

VALORANT HWID Ban Artık Bypass Edilemeyecek

Sonraki İçerik
Görsel 6: ESA Open Fire All Stars Şampiyonu BBL Esports - Rehber - Oyun Dijital
Avatar photo

ESA Open Fire All Stars Şampiyonu BBL Esports

Alakalı İçerikler
Oyun Dijital olarak daha iyi deneyim için çerezleri kullanıyoruz. Daha fazla bilgi için tıklayın.

Oyun dünyasındaki son haberler ve eğlenceli içerikler paylaştığımız Instagram sayfamızı hemen takip etmek için 'Takip Et' butonuna tıklayın!