Baldurs Gate 3 Vampir Nasıl Olunur?

Takip Et
Baldurs Gate 3 vampir olma rehberinde, Astarion’un hikayesini ve vampir yeteneklerini nasıl kullanabileceğinizi anlattık.
Görsel 4: Baldurs Gate 3 Vampir Nasıl Olunur? - Rehber - Oyun Dijital

Baldur’s Gate 3, oyunculara aralarında dilediğince seçim yapabilecekleri çok fazla sayıda sınıf ve ırk sunsa da, vampirler bu listenin dışında kalıyor. Seçim yapılabilecek bir vampir sınıfı olmamasına rağmen, oyun içinde vampir olup olamayacağınızı merak ettiren vampir Astarion ile karşılaşacaksınız.

Bu rehberde, “Baldurs Gate 3 vampir olunur mu?“, “Baldurs Gate 3 vampir yetenekleri nasıl kullanılır?” gibi sorulara cevap veriyor olacağız.

Görsel 5: Baldurs Gate 3 Vampir Nasıl Olunur? - Rehber - Oyun Dijital

Baldurs Gate 3 Vampir Olmak Mümkün Mü?

Baldurs Gate 3 vampir Astarion’u gördüğünüzde, aklınıza “ben de bir vampir olabilir miyim?” sorusu gelebilir. Maalesef ki oyunda bazı vampirik yetenekler kullanabilseniz de tam bir vampir olabilmeniz mümkün değil.

Ancak umudunuzu kaybetmeyin, Astarion’un yeteneği olan Vampir Isırığı‘nı kullanabilmeniz için birkaç yol mevcut. Vampir Isırığı, rakibinize verdiğiniz hasar kadar canınızı yenilemenizi sağıyor. Gelin, bu yeteneği nasıl elde edebileceğinize göz atalım:

Astarion’a Kendinizi Isırtın

Astarion, partinize katıldıktan ve kampınıza yerleştikten sonra, geceleri kanınızı içmeye çalışacaktır. Uyandığınızda, Astarion’un sizi ısırmasına ve kanınızı emmesine izin verin, ancak fazla ileri gitmeyin. Bunu yapmak, Astarion ile olan bağınızı güçlendirecek ve geçici olarak Vampir Isırığı yeteneğini kullanmanızı sağlayacaktır.

Görsel 6: Baldurs Gate 3 Vampir Nasıl Olunur? - Rehber - Oyun Dijital

“Bir Anne’nin Nefreti” İksirini Kullanın

Mayrina’yı Kurtar” görevi sırasında Cadı Ethel Teyze’yi alt ederek evini yağmalayabilirsiniz. Laboratuvarında “Bir Anne’nin Nefreti” adında özel bir iksir bulunuyor. Bu iksiri kullandıktan sonra Astarion’un sizi ısırdığında bahşettiği yetenek ile hemen hemen aynı Vampir Isırığı yeteneğini elde edebilirsiniz.

Görsel 7: Baldurs Gate 3 Vampir Nasıl Olunur? - Rehber - Oyun Dijital

Baldurs Gate 3’de Astarion Sizi Neden Bir Vampir Yapamaz?

Astarion bir vampir ve sizi ısırmasına izin veriyorsanız, “neden bir vampir olamam?” sorusu aklınıza gelebilir.

Bir yarı vampir olan Astarion, efendisi onu ısırdığında yarı vampire dönüşmüştür ve efendisinin kanını içmeyi asla başaramadığından gerçek bir vampir olamamıştır. Vampirik yeteneklere sahip olmasına rağmen, yarı vampir olduğundan dolayı ısırışıyla bazı yetenekler bahşedebilse de sizi tam olarak bir vampire dönüştüremez.

En güncel oyun haberleri için Instagram, Twitter ve Google Haberler üzerinden Oyun Dijital’i takip edebilirsiniz. Ayrıca, fikirlerinizi yorumlar kısmından diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Görsel 8: Baldurs Gate 3 Konsantrasyon Rehberİ: Büyü Yapımında Konsantrasyon - Rehber - Oyun Dijital

Baldurs Gate 3 Konsantrasyon Rehberİ: Büyü Yapımında Konsantrasyon

Sonraki İçerik
Görsel 9: Baldurs Gate 3 Mithril Cevheri Nasıl Bulunur? - Rehber - Oyun Dijital

Baldurs Gate 3 Mithril Cevheri Nasıl Bulunur?

Alakalı İçerikler
""