Twitch İki Faktörlü Doğrulama Nasıl Etkinleştirilir?

Avatar photo
Takip Et
Düzenlenen siber saldırıdan ve sızıntılardan sonra “Twitch İki Faktörlü Doğrulama Nasıl Etkinleştirilir?” sorusunu cevapladık.
Görsel 4: Twitch İki Faktörlü Doğrulama Nasıl Etkinleştirilir? - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Dünyanın en popüler canlı yayın platformu olan Twitch, yakın zamanda güvenliğinde bir ihlal tespit etti ve hesapların ve diğer kişisel bilgilerin saldırıya uğrama şansı arttı. Birçok kullanıcı güvenliğini güçlendirmek ve bilgilerini korumak için iki faktörlü kimlik doğrulamaya yöneliyor. Ancak bu işlemi nasıl yapacağınızı veya nerede bulacağınızı merak ediyorsanız, daha fazla kendinizi yormayın.

Twitch İki Faktörlü Doğrulama Nasıl Etkinleştirilir?

  • Öncelikle, uygulama veya web sitesindeki ayarlar sekmesini bulmanız gerekiyor. Twitch’i açın, gerekirse giriş yapın ve ardından sitenin sağ üst köşesindeki profil resminize tıklayın. Bir kez tıklandığında, bir açılır menü belirir ve Ayarlar sekmesi en altta yer alır.
  • Ayarlar menüsüne girdikten sonra, en üstte yatay bir sekme listesi olacaktır. Güvenlik ve Gizlilik sekmesini tıklayın. Biraz aşağı kaydırın ve İki faktörlü Kimlik Doğrulaması için bloğu göreceksiniz. İşlemi başlatmak için “İki Kademeli Güvenlik Kurulumu”‘na tıklayın.
  • Daha önce hiç 2FA kullanmadıysanız, mor renkli “2FA’yı etkinleştir” tuşuna tıklayın.

Twitch’te Telefon Numarasıyla 2 Aşamalı Doğrulama Nasıl Yapılır?

Yukarıdaki aşamaları takip ettikten sonra, telefon numaranızı veya erişiminiz olan ve güvendiğiniz bir telefonun numarasını girin. Bu, 2FA için ilk koruma katmanıdır ve hesabınızı daha fazla korumanın birincil yoludur. Dünyanın neresinde yaşadığınıza bağlı olarak doğru uzantıyı belirttiğinizden emin olun. Ardından, bir sonraki ekrana gireceğiniz kısa mesaj yoluyla 7 basamaklı bir kod alacaksınız.

Twitch’te Google Authenticator ya da Authy ile 2 Aşamalı Doğrulama Nasıl Yapılır?

Bu sonraki adım isteğe bağlıdır ancak Twitch hesabınıza ekstra bir güvenlik düzeyi ekler. Herhangi bir Kimlik Doğrulama Uygulamasını indirin. Herhangi biri işinizi görecektir ama Authy’yi öneriyoruz. Authy, 2fa’dan hızlı bir şekilde geçmenizi sağlayan basit ve kullanıcı dostu bir kimlik doğrulayıcı uygulamasıdır. Uygulamayı indirdikten sonra, açılır ekranda bulunan QR kodunu taramak için telefonunuzun kamerasını kullanın.

İçeriklerimizden daha hızlı haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilir, sosyal medyada gezinirken bilgilenmek için Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz. Ücretsiz Oyun Haberleri ve Espor Haberleri için Pilli Oyun‘da kalmayı unutmayın.

Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Görsel 5: Twitch Kaynak Kodu ve Kullanıcı Bilgileri Sızdırıldı - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Twitch Kaynak Kodu ve Kullanıcı Bilgileri Sızdırıldı

Sonraki İçerik
Görsel 6: Dead by Daylight Cadılar Bayramı Etkinliği - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Dead by Daylight Cadılar Bayramı Etkinliği

Alakalı İçerikler
""