Türkiye Oyun Sektörü Raporu 2023 Şimdi Yayında

Baldurs Gate 3 Mithril Cevheri Nasıl Bulunur?

Takip Et
Baldurs Gate 3 mithril cevherinin nasıl bulunabileceğini ve ne işe yaradığını rehberimizde açıkladık.
Görsel 4: Baldurs Gate 3 Mithril Cevheri Nasıl Bulunur? - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Mithril cevheri, Baldurs Gate’de son derece nadir bulunan ve sağlam istatistiklere sahip zırhlar veya silahların yapımında kullanabileceğiniz bir malzemedir. Baldurs Gate 3’ün işçilik sistemi diğer RPG oyunları gibi çalışmıyor, bu sebeple cevheri kullanabilmek için Adamantin Ocak görevini edinmeniz gerekiyor.

Bu rehberde, toplayabileceğiniz miktar sınırlı olmakla beraber Mithril cevherinin nasıl bulunabileceğini ve ne işe yaradığını anlattık.

baldurs gate 3 mithril cevheri

Baldurs Gate 3 Mithril Cevheri Nerede Bulunur?

Baldurs Gate 3 Mithril cevherini bulabilmek için tüm oyun haritasını didik didik etmenize gerek yok. Yalnızca 1. Perde sırasında bulup edinebileceğiniz Mithril cevherler, Grymforge bölgesinde bulunuyor. Lavlarla çevrili olan bu bölgede gezinirken dikkat edin.

İlk Mithril cevherini, Antin Ocak Ara Noktası’na gittiğinizde bulabilirsiniz. Uçurumu gördüğünüz yere ulaşana kadar güneye doğru gidin. Sizi lav nehrine götürecek olan bu uçurumdan aşağı inmeniz gerekiyor. Nehri geçtikten sonra önünüzde Mithril cevherini göreceksiniz. Mithril cevherlerini, elinizde bulunan herhangi bir yakın dövüş silahıyla kırabilirsiniz.

İkinci Mithril cevherinin bulunduğu noktaya, geri döndüğünüzde sizi Adamantin Ocak’a götürecek merdiveni gördüğünüzde yaklaşmışsınız demektir. Sol tarafa doğru ilerleyin ve sağa doğru giden yolu takip edin. Akan bir lav nehri göreceksiniz, diğer tarafa ulaşmak için atlayın. Sol duvarın yanında bir taş göreceksiniz. Taşa büyü yaptığınızda parçalanacak ve ikinci cevherinizi elde etmiş olacaksınız.

Baldurs Gate 3 Mithril Cevheri Ne İşe Yarar?

Mithril cevherinin oyunda tek bir kullanım alanı var, o da Adamantin Ocak’da işleyerek eşyalar üretmeniz. İlk kez üretim yapmaya çalıştığınızda ise demirhanenin koruyucusu Grym ile mücadele etmeniz gerekecek.

Grym’i yendikten sonra, Adamantin silahlar veya zırhlar yapmak için cevherleri kullanabilirsiniz. Bu eşyalar oyunda çok nadirler ve sağlam istatistiklere sahip olduklarından dolayı 1. Perde boyunca size oldukça yardımları dokunacaktır.

En güncel oyun haberleri için Instagram, Twitter ve Google Haberler üzerinden Oyun Dijital’i takip edebilirsiniz. Ayrıca, fikirlerinizi yorumlar kısmından diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Görsel 5: Baldurs Gate 3 Vampir Nasıl Olunur? - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Baldurs Gate 3 Vampir Nasıl Olunur?

Sonraki İçerik
Görsel 6: Baldurs Gate 3 Zihin Okuma Nasıl Yapılır? - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Baldurs Gate 3 Zihin Okuma Nasıl Yapılır?

Alakalı İçerikler
""