Intel University Esports Turkey Yeni Sezonu Başlıyor

Avatar photo
Takip Et
100’ün üzerindeki üniversiteden 2.000’den fazla oyuncunun katılmasının beklendiği, Intel University Esports Turkey’in yeni sezonu başlıyor.
Görsel 4: Intel University Esports Turkey Yeni Sezonu Başlıyor - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Yerel ve uluslararası espor endüstrisinde üniversite öğrencilerine kendilerini kanıtlama şansı veren Intel UNIVERSITY Esports Turkey yeni sezonu başlıyor. Turnuvalar, 26 ülkede espor turnuvaları düzenleyen GGTech Entertainment tarafından yürütülecek.

ÜNİVERSİTE Espor ekosisteminin muazzam bir şekilde büyümesiyle, bu sene turnuvalarımız Intel, Monster Notebook ve Ozan Superapp desteğiyle sizlerle buluşacak. Öğrenciler sponsorlarımız tarafından sağlanan 100.000 TL nakit ve yeni nesil donanımları içeren geniş bir ödül havuzu için mücadele edecekler.

Bu yıl Türkiye’de ilk defa uygulanacak yeni sistemde, University Esports turnuvalarına katılan ve sıralama sisteminde dereceye giren okullar, nakit ödül havuzundan 20.000TL olarak belirlenen kulüp geliştirme fonundan faydalanacaklar.

Intel UNIVERSITY Esports Turkey nedir?

Intel UNIVERSITY Esports, ödül kazanma ve uluslararası yarışmalara katılma şansı elde etmek için üniversite düzeyindeki en iyi takımları turnuvalarda yarışmak üzere bir araya getiren bir espor müsabakasıdır.

Bu yeni sezonun 128 üniversite ve 2.000’den fazla oyuncuyu bir araya getirmesi bekleniyor. Ana hedef Büyük Final’e ulaşmak olsa da, müsabaka; sportmenliği ve işbirliğini teşvik eden sağlıklı bir ortam yaratmak ve espora olan ilgiyi arttırarak üniversite öğrencilerinin kişisel ve mesleki gelişimlerine katkıda bulunmayı hedefliyor.

Yeni sezon ve yeni oyunlar

Intel UNIVERSITY Esports Turkey, bu sene de League of Legends, Clash Royale ve daha pek çok popüler oyuna yer verecek.

Görsel 5: Intel University Esports Turkey Yeni Sezonu Başlıyor - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Intel University Esport Turkey ile Avrupa arenasına ilk adım

Büyük ödül havuzları ve turnuvaların ötesinde ortaya çıkabilecek farklı fırsatların yanı sıra, yarışmanın öne çıkan özelliklerinden biri, European UNIVERSITY Esports Masters’a giden ilk adım olması. League of Legends, Clash Royale ve Rocket League’de Avrupa şampiyonalarına katılmaya hak kazanan takımlar, Türkiye’yi uluslararası arenada temsil etme şansı elde edecek.

Eğitimin merkezdeki rolü

Rekabetin ötesinde, Intel UNIVERSITY Esports, eğitim konferanslarını da içerecek. Espor alanındaki eğitim konferansları, iyi rekabet değerlerini pekiştirmek, ortak bir espor vizyonu ve rotası oluşturmak üzere, üniversite espor ekosisteminin koçları ve yöneticilerinin desteğiyle gerçekleştirilecektir.

Tüm güncellemeler ve haberler resmi sosyal medya hesaplarında yer alacaktır.

İçeriklerimizden daha hızlı haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilir, sosyal medyada gezinirken bilgilenmek için Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz. Ücretsiz Oyun Haberleri ve Espor Haberleri için Pilli Oyun‘da kalmayı unutmayın.

Fikirlerinizi ve sorularınızı yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Görsel 6: Forza Horizon 5 Radyo Ayarları - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Forza Horizon 5 Radyo Ayarları

Sonraki İçerik
Görsel 7: Farming Simulator 22 Nvidia DLSS'i Destekleyecek - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Farming Simulator 22 Nvidia DLSS’i Destekleyecek

Alakalı İçerikler