Farming Simulator 22 Nvidia DLSS’i Destekleyecek

Avatar photo
Takip Et
Farming Simulator 22’nin geliştricisi Giants, Nvidia DLSS özelliğini görmemizi sağlayan bir karşılaştırma videosu yayınladı.
Görsel 4: Farming Simulator 22 Nvidia DLSS'i Destekleyecek - Sistem Gereksinimleri - Oyun Dijital

Farming Simulator 22, serinin önceki oyunlarına kıyasla daha uzun bir geliştirme sürecine sahipti. Geliştirici firma Giants Software, Farming Simulator 21’in atlanmasındaki sebebi yeni nesil konsollara göre oyunun geliştirilmesi gerektiği olduğu söylese de, bu PC kullanıcılarının unutulduğu anlamına gelmiyor.

Yapılan açıklamaya göre oyun çıkışta Nvidia DLSS desteğine sahip olacak. Dolayısıyla, bir RTX ekran kartıyla yeni Farming Simulator oyununu daha önce seride görülmemiş kadar yüksek bir grafik kalitesine çıkarabileceksiniz.

Farming Simulator 22’nin Nvidia DLSS desteği sayesinde grafik performansı artacak.

DLSS teknolojisi bildiğiniz üzere (ya da bilmediğiniz) desteklenen oyunların grafik performansını yapay zekâ yardımıyla arttırmaya yarıyor. Yalnızca RTX ekran kartlarında bulunan Tensor Çekirdekli AI işlemcilerden yararlanarak çalışıyor. Basitçe çalışma mantığını anlatmak gerekirse, ekran kartı tarafından işlenen kareler ekranda gözükenlerden daha düşüktür, ancak yapay zekâ bu kareleri derin öğrenme yoluyla tamamlayarak net bir görüntü elde edilmesini sağlıyor.

Buna ek olarak, benzer şekilde işlev gören ancak performans artışı sağlamak yerine daha iyi kenar yumuşatma üretmeye odaklanan DLAA teknolojisi de bulunuyor.

Geliştirici Giants Software, Farming Simulator 22’de bulunan DLSS teknolojisinin ne kadar fark ettiğini görmemizi sağlayan bir karşılaştırma videosu yayınladı.

Oyuna yapılan grafiksel iyileştirmeler göz önüne alındığında, Farming Simulator 22 bir önceki oyuna göre gerçekten birçok yönden teknik bir sıçrama olacak gibi gözüküyor.

Farming Simulator 22‘nin çıkışına sadece birkaç kısa gün kaldı. Oyun, 22 Kasım’da çıkış yapacak.

En güncel oyun haberleri için Instagram, Twitter ve Google Haberler üzerinden Oyun Dijital’i takip edebilirsiniz. Ayrıca, fikirlerinizi yorumlar kısmından diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Görsel 5: Intel University Esports Turkey Yeni Sezonu Başlıyor - Sistem Gereksinimleri - Oyun Dijital

Intel University Esports Turkey Yeni Sezonu Başlıyor

Sonraki İçerik
Görsel 6: GTA Trilogy'nin Çoğu Hatası Yeni Güncellemeyle Düzeltildi - Sistem Gereksinimleri - Oyun Dijital

GTA Trilogy’nin Çoğu Hatası Yeni Güncellemeyle Düzeltildi

Alakalı İçerikler
""