İddiaya Göre PS5 Slim, Ağustos’ta Çıkıyor

Takip Et
Yeni sızıntılara göre PS5 Slim’in, ağustos ayında düzenlenecek bir PlayStation etkinliğinde tanıtılması bekleniyor.
PS5 Slim

Microsoft, Activision Blizzard satın alımı için ABD Federal Ticaret Komisyonu‘na karşı yaptığı savunmada Sony’nin yeni modeli PS5 Slim’in bu yıl çıkmasını beklediğini söyledi. Fiyatının 399,99 dolar olması beklenen konsol hakkında birçok iddia ve sızıntı ortalıkta dolaşmaya devam ediyor.

Sony’nin, PS5 Slim’i büyük bir PlayStation konferansında duyurması bekleniyor.

PS5 Slim

Söylentilere göre PS5 Slim‘in içerisinde bir çıkarılabilir bir disk sürücü olması bekleniyor. The Snitch adında bir kullanıcının paylaştığı tweet’e yanıt veren Xbox Era kurucularından Nick Baker, Sony’nin; Microsoft’un Activision Blizzard’ı satın almak için FTC’ye karşı kazandığı duruşmaya karşılık vermek için daha erken bir duyuru tarihi planladıklarını söyledi.

Kısa bir süre önce PlayStation için büyük olasılıkla ağustos ayında bir fuar düzenleneceğini ve Slim’in orada tanıtılmasının planlandığını duymuştum. Belki de Xbox’un Activision Blizzard haberleriyle mücadele etmek için daha erken sunacaklardır?

Xbox Era kurucularından Nick Baker’ın Twitter üzerinden yaptığı açıklama.

Sunumda bir PS5 Slim konsolu duyurulması beklenirken ünlü gazeteci Tom Henderson, yeni gelecek olan PS5’in yalnızca bir “gen 2” versiyonu olabileceğini söyledi. Çıkarılabilir disk sürücüsüne sahip yeni modelin ise Eylül ayında satışa sunulacağı bildiriliyor.

PS5 Slim

En güncel oyun haberleri için Instagram, Twitter ve Google Haberler üzerinden Oyun Dijital’i takip edebilirsiniz. Ayrıca, fikirlerinizi yorumlar kısmından diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Activision & Blizzard

Microsoft’un Activision Blizzard Satın Alması Ekim Ayına Ertelendi

Sonraki İçerik
Görsel 4: Sony, Marvel's Spider-Man 2 Temalı DualSense ve PS5'i Tanıttı - Donanım Haberleri - Oyun Dijital

Sony, Marvel’s Spider-Man 2 Temalı DualSense ve PS5’i Tanıttı

Alakalı İçerikler
""