Nioh 2 ve Bannerlord’a DLSS Desteği Geldi

Avatar photo
Takip Et
Nvidia’nın performans arttırıcı DLSS teknolojisini destekleyen oyunların arasına bugün Nioh 2 ve Bannerlord’da katıldı.
Nioh 2 ve Bannerlord'a DLSS Desteği Geldi

Nvidia’nın performans arttırıcı DLSS teknolojisini destekleyen oyunların arasına bugün iki oyun daha eklendi.

Bannerlord’a DLSS desteği geleceği önceden Nvidia tarafından yılın başlarında duyurulmuştu, ancak Nioh 2’ye geleceği duyurulmamıştı. Lansman sırasında yaşadığı çeşitli teknoloji sıkıntılarından sonra Nioh 2’ye DLSS teknolojisinin gelmesi hoş bir sürpriz. Nvidia, tüm RTX sahiplerinin artık DLSS özellikli her iki oyunda da 4K 60fps performansı elde edebilmeleri gerektiğini ve kare hızlarını yaklaşık %50 oranında artırdığını iddia ediyor.

Nvidia, oyun içi olarak gösterilen iki videonun yanı sıra bir çift grafik kartında görmeyi bekleyebileceğiniz kare hızı artışını yayınladı. Aşağıda bahsettiğimiz videoyu bulabilirsiniz.

DLSS teknolojisi ile 4k çözünürlükte ~60fps artış yaşanıyor.

Kuşkusuz, Nioh 2 videosu, aşağıdaki Mount & Blade II videosu kadar etkileyici değil, çünkü Nvidia’nın RTX 3070’de yaşanılan artışı göstermesinin bir nedeni var, ki bu da kartın normal şartlarda 30fps’ye yakın bir performans vermesi asıl amaç teknolojinin 60fps’ye kadar bir artış sağladığını göstermek.

Gerçekten de, DLSS, Nvidia’nın performans rakamlarına göre tüm RTX kartlarını 4k 60fps’e çıkarabiliyor. Hatta daha yeni RTX 30 serisi ekran kartları en az 90fps deneyim sunuyor gibi gözüküyor.

Nvidia, geçen hafta Unreal Engine 4 için ücretsiz bir DLSS eklentisini duyurduğu için bu teknolojiye desteğin daha da yaygınlaştığını görmeye başlamalıyız. AMD ayrıca, Nvidia’nın RX 6000 GPU’ları için FidelityFX Super Resolution adlı tescilli DLSS teknolojisine karşı rakip bir teknoloji üzerinde çalışıyor, ancak ne zaman piyasaya sürüleceği veya kaç oyunun lansmanında destekleyeceği konusunda hala bir açıklama yok.

İçeriklerimizden daha hızlı haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilir, Sosyal medyada gezinirken bilgilenmek için Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz. Oyun Haberleri için Pilli Oyun‘da kalmayı unutmayın.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Görsel 4: Call of Duty Cold War Multiplayer Bir Hafta Boyunca Ücretsiz - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Call of Duty Cold War Multiplayer Bir Hafta Boyunca Ücretsiz

Sonraki İçerik
Rainbow Six Siege Çapraz Platform Olabilir

Rainbow Six Siege Çapraz Platform Olabilir

Alakalı İçerikler
""