Türkiye Oyun Sektörü Raporu 2023 Şimdi Yayında

E3 2023 İptal Edildi

Avatar photo
Takip Et
Oyun ve eğlence sektörünün en prestijli etkinliklerinden E3 2023 yılında da düzenlenmeyecek.
Görsel 4: E3 2023 İptal Edildi - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Geçtiğimiz haftalarda büyük yayıncılar yaptıkları duyurularla E3 2023’te yer almayacaklarını teyit etmişti. Nintendo ve Microsoft’un ardından Ubisoft ve Sega da etkinliğe katılmayacaklarını duyurmuştu. Daha sonra E3 2023’ün iptal edilebileceğini iddia eden haberler ortaya çıktı. Bu durum şimdi resmi olarak doğrulandı.

13-16 Haziran tarihleri arasında gerçekleşmesi planlanan E3 2023’ün resmi olarak iptal eildiği, ESA ve etkinliği organizatörü ReedPop tarafından duyuruldu.

E3 2023, beklenen katılım olmadığı için iptal edildi.

ESA ve ReedPop, IGN’e yaptıkları açıklama şunları söyledi: “Bizim ve ortaklarımızın bu etkinliği gerçekleştirmek için harcadığımız tüm çabalar nedeniyle bu zor bir karardı, ancak sektör ve E3 için doğru olanı yapmak zorundaydık. İlgilenen şirketlerin oynanabilir demolarının hazır olmayacağını ve kaynak bulma zorluklarının bu yaz E3’te bulunmayı üstesinden gelemeyecekleri bir engel haline getirdiğini takdir ediyor ve anlıyoruz. E3 2023’e katılmayı taahhüt edenler için, hak ettiğiniz ve ReedPop’un etkinlik deneyimlerinden beklediğiniz gösteriyi sunamadığımız için üzgünüz.”

E3, birkaç yıldır çeşitli zorluklarla mücadele ediyor ve E3 2018, tam anlamıyla düzenlenen son etkinlik oldu. E3 2019’da Sony ilk kez fuardan çekilirken, E3 2020 ise COVID-19 salgını nedeniyle tamamen iptal edildi. Fuar 2021’de çok sınırlı bir kapasiteyle ve yalnızca dijital bir etkinlik olarak geri döndü. 2022’de ise tekrar iptal edildi.

Ancak Haziran ayında Summer Game Fest, Xbox Games Showcase (hemen ardından Starfield Direct) ve Ubisoft Forward gibi bir dizi önemli oyun etkinliği ve tanıtımı planlanmış durumda. Sony’nin de o tarihlerde bir PlayStation Showcase planladığı bildirildi. Bu arada, sızıntılar Konami’nin de E3 2023 için büyük planları olduğunu, Metal Gear Solid 3’ün yeniden yapımı ve yeni bir Castlevania oyunu için duyurular yapılacağını iddia etti, ancak etkinliğin iptal edilmesiyle şirketin planlarını nasıl değiştireceğini zaman gösterecek.

Türkiye’de ise 16-18 Haziran tarihlerinde ülkemizin en büyük oyun fuarlarından Gaming İstanbul düzenlenecek.

En güncel oyun haberleri için Instagram, Twitter ve Google Haberler üzerinden Oyun Dijital’i takip edebilirsiniz. Ayrıca, fikirlerinizi yorumlar kısmından diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Görsel 5: Nvidia RTX 4060 ve RTX 4060 Ti'ın Mayıs Ayında Piyasaya Sürüleceği İddia Edildi - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Nvidia RTX 4060 ve RTX 4060 Ti’ın Mayıs Ayında Piyasaya Sürüleceği İddia Edildi

Sonraki İçerik
Görsel 6: Sony'nin Yeni Bir PlayStation El Konsolu Üzerinde Çalıştığı İddia Edildi - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Sony’nin Yeni Bir PlayStation El Konsolu Üzerinde Çalıştığı İddia Edildi

Alakalı İçerikler
""