Türkiye Oyun Sektörü Raporu 2023 Şimdi Yayında

BJK Nisay VALORANT’dan 12 Ay Banlandı

Avatar photo
Takip Et
Görsel 4: BJK Nisay VALORANT'dan 12 Ay Banlandı - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Valorant First Strike Türkiye turnuvasında öne çıkan oyunculardan birisi olan Beşiktaş Esports’ta oynayan Yasin “Nisay” Gök dereceli bir karşılaşmada 3. parti program kullandığı iddiasıyla Valorant Champions Tour tarafından 12 ay banlandı.

Riot Games’in geçtiğimiz yıl yayınlamış olduğu taktiksel birinci şahıs nişancı oyunu olan Valorant, ülkemizde en popüler oyunlar arasında yerini aldı. Valorant’ın E-Spor maçlarını yöneten üst kurul olan Valorant Champions Tour yetkilileri, Türkiye gündeminde yer alacak bir karar aldı.

BJK Nisay, haksızlığa uğradığını, Riot Games’in bir kanıt sunamadığını savunuyor.

BJK Nisay

Konuyla ilgili Twitter hesabı üzerinden açıklama yapan profesyonel oyuncu, rekabetçi bir maçta 3. parti hile yazılımı kullandığı için banlandığını ancak kendisinin böyle bir şey yapmadığını savunuyor. “Radiant rütbesine ulaşmak için hile kullanacak kadar salak olmadığını” ifade eden Nisay, Riot Games ile iletişime geçip kullandığı program ile ilgili bir delil istediğinde, kendisine hiçbir delil göstermediklerini ifade etti. Nisay’ın yaptığı açıklamada Riot’un kendisine “topluluk baskısı” altında olduklarını ve delil sunmayacaklarını söylediğini, dedi.

Nisay tarafından yapılan açıklamada First Strike Türkiye turnuvasında da kendisine böyle ithamlarda bulunulduğunu ve Riot Games tarafından incelendiğinde bir şey bulunamadığını söylüyor. Nisay’a göre bu olay tamamen bir haksızlık. Dereceli bir maçta hile kullanan birisinin 12 ay değil kalıcı olarak banlanması gerektiğini dolayısıyla kendisinin hile kullanmadığını belirtiyor. Nisay, hile kullansaydı 1 yıl değil, kalıcı olarak yasaklanacağını düşünüyor.

BJK Nisay Tarafından Yapılan Açıklama:

Görsel 5: BJK Nisay VALORANT'dan 12 Ay Banlandı - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Banlama açıklamaları, Valorant Champions Tour Türkiye’nin resmi Twitter hesabından paylaşıldı. “Riot Games hile koruması ekibinin yaptığı değerlendirmeler sonucunda Nisay’ın dereceli bir maçta hile kullandığı tespit edilmiş, 12 ay boyunca bütün resmi Riot Games organizasyonlarından men edilmiştir.” şeklinde yapılan açıklamada, konuyla ilgili detaylı bir bilgi verilmedi.

Beşiktaş Esports, Nisay’ın sözleşmesini feshetti

Yaşanan olaylardan sonra açıklamalarda bulunan Beşiktaş Esports takımı, Nisay ile olan sözleşmesini feshettiğini duyurdu. Detaylı açıklamanın ilerleyen süreçte yapılacağını yetkililer, konuyu pek de uzatmamış gibi görünüyorlar.

İçeriklerimizden daha hızlı haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilir, Sosyal medyada gezinirken bilgilenmek için Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz. Oyun Haberleri için Pilli Oyun‘da kalmayı unutmayın.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Görsel 6: Mass Effect: Legendary Edition Sistem Gereksinimleri - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Mass Effect: Legendary Edition Sistem Gereksinimleri

Sonraki İçerik
Görsel 7: For The King Sistem Gereksinimleri - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

For The King Sistem Gereksinimleri

Alakalı İçerikler
""