VALORANT Mobile Çıkış Tarihi, Beta ve Daha Fazlası

Takip Et
VALORANT Mobile çıkış tarihi, beta süreci ve oyun hakkında şu ana kadar bilinen her şeyi içeriğimizde derledik.
Valorant Mobile

Riot Games’in geçtiğimiz yaz Android ve iOS platformlarına geleceğini duyurduğu VALORANT Mobile çıkış tarihi, VALORANT severler tarafından oldukça fazla merak ediliyor. Nisan 2022’den bu yana kapalı testin Çin ve bazı ülkelerde sınırlı sayıda oyuncularla devam ettiğinin duyurulmasından sonra ise herhangi bir açıklama yapılmadı.

Oyun Dijital olarak, oldukça merak edilen VALORANT Mobile çıkış tarihi, beta süreci ve PC sürümü ile olan farklılıkları hakkında şu ana kadar bilinen her şeyi bu içeriğimizde sizler için derledik.

VALORANT Mobile çıkış tarihi

VALORANT Mobile Ne Zaman Çıkacak?

Bu içeriğin yazıldığı tarih itibarıyla 2023 yılının ortalarındayız ve VALORANT Mobile çıkış tarihi hâlâ resmi olarak duyurulmadı. Duyurulmasından bu yana iki yıldan fazla geçen VALORANT Mobile’ın 2023 yılında piyasaya sürülmesi mümkün görünmüyor, ancak bu yılın ilerleyen tarihlerinde resmi bir çıkış tarihi duyurulabilir.

Haziran 2023’te oyunun PC sürümü için yapılan yıl dönümü etkinliğinde VALORANT Mobile’ın çıkış tarihinin açıklanacağına dair bazı söylentiler vardı. Ancak herhangi bir tarih duyurulmadı. Ancak dediğimiz gibi, önümüzdeki aylarda bir büyük etkinlik daha gerçekleşecek ve resmi bir VALORANT Mobile çıkış tarihi bu etkinlikte duyurulabilir.

VALORANT Mobile ve PC Sürümü Farklılıkları

Bu konuda Riot Games veya Tencent henüz bir açıklama yapmadı, ancak League of Legends’ın mobil sürümü Wild Rift’i ele aldığımızda, oyun yüksek ihtimalle ayrı bir sürüm olarak çıkış yapacak. Oynanış, yetenekler ve mekanikler ise büyük oradan benzerlikler içerecek.

VALORANT Mobile, oyunun PC sürümü ile aynı ajanlar ve yeteneklerin çoğunu içerecek, ancak mobil platformda kontroller çok daha farklı olduğundan dolayı bazı değişiklikler yapılabilir. Ayrıca, PC sürümü gibi oynaması ücretsiz olacağı büyük oranda kesin.

En önemli farklılık ise, iki platform arasında herhangi bir bağlantı olması pek söz konusu değil. Yani PC sürümündeki ilerlemeniz (rank, skinler) mobil sürüme yüksek ihtimalle aktarılmayacak ve çapraz oyun özelliği olmayacak.

Görsel 4: VALORANT Mobile Çıkış Tarihi, Beta ve Daha Fazlası - Donanım Haberleri - Oyun Dijital

VALORANT Mobile Beta Süreci

Şu anda VALORANT Mobile için kapalı test süreci Çin’de devam ediyor. Amerika betasına dair ise hiçbir şey duyurulmadı. Şu anda web sitesinde, Google Play Store’da veya App Store’da ön kayıt VALORANT Mobile için mevcut değil.

Ülkemiz için herhangi bir beta testi bilgisi ise mevcut değil. İlerleyen zamanlarda duyurular ve bilgiler geldikçe içeriği güncelleyeceğiz. Beklemede kalın.

En güncel oyun haberleri için Instagram, Twitter ve Google Haberler üzerinden Oyun Dijital’i takip edebilirsiniz. Ayrıca, fikirlerinizi yorumlar kısmından diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Görsel 5: VALORANT Sunucu Değiştirme Nasıl Yapılır? - Donanım Haberleri - Oyun Dijital

VALORANT Sunucu Değiştirme Nasıl Yapılır?

Sonraki İçerik
Görsel 6: VALORANT Dil Değiştirme Nasıl Yapılır? - Donanım Haberleri - Oyun Dijital

VALORANT Dil Değiştirme Nasıl Yapılır?

Alakalı İçerikler
""