Bethesda, Starfield’ın Erteleneceği İddialarını Yalanladı

Avatar photo
Takip Et
Bethesda, yeni yayına aldığı Starfield destek sayfasında oyunun 2023’ün ilk çeyreğinde çıkacağını tekrardan vurguladı.
Görsel 4: Bethesda, Starfield'ın Erteleneceği İddialarını Yalanladı - Rehber - Oyun Dijital

Bethesda Xbox ve PC’ye özel olarak çıkış yapacak Starfield’ı yılın ilk yarısında piyasaya sürmeye planladığını tekrardan vurguladı.

Starfield’ın direktörü Todd Howard, oyunun 2023’ün ilk yarısına ertelenmesinden kısa bir süre sonra, geçtiğimiz haziran ayında, Xbox and Bethesda Games Showcase’de Starfield’ın ilk oynanış görüntülerini sunmuştu.

Starfield 2023’ün ilk yarısında çıkış yapacak.

Açıklama, Starfield için yayına alınan destek sayfasında “Starfield, 2023’ün ilk yarısında Xbox Series X|S ve PC’ye özel olarak gelecek.” şeklinde yer aldı. Başlangıçta, çıkış tarihi olarak 11 Kasım 2022 duyurulmuştu fakat geçen yıl Bethesda oyunun ertelendiğini ve bunun yerine 2023’ün ilk yarısında çıkış yapacağını duyurdu.

Yılın ilerleyen zamanlarında Lex Fridman Podcast’e konuşan Todd Howard, oyunun erteleme kararının “zor ancak yapılması gereken doğru şey” olduğunu ve “Bethesda’nın Xbox’taki en iyi mühendislerle” çalıştığını söyledi.

Microsoft’un Bethesda’yı satın alması, stüdyonun gelecekteki oyunlarının PlayStation konsollarında yayınlanmayacağı anlamına geliyor.

En güncel oyun haberleri için Instagram, Twitter ve Google Haberler üzerinden Oyun Dijital’i takip edebilirsiniz. Ayrıca, fikirlerinizi yorumlar kısmından diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Görsel 5: Valve, Aralık 2022'de Steam Deck'te En Çok Oynanan Oyunları Açıkladı - Rehber - Oyun Dijital

Valve, Aralık 2022’de Steam Deck’te En Çok Oynanan Oyunları Açıkladı

Sonraki İçerik
Görsel 6: Nvidia GeForce RTX 4070 Ti Resmi Olarak Duyuruldu - Rehber - Oyun Dijital

Nvidia GeForce RTX 4070 Ti Resmi Olarak Duyuruldu

Alakalı İçerikler
""