Asus ROG Ally’ın Çıkış Tarihini ve Ayrıntılarını Duyurdu

Avatar photo
Takip Et
Steam Deck’in doğrudan rakibi olan Asus ROG Ally’ın ilk sürümü 13 Haziran’da çıkış yapacak.
Görsel 4: Asus ROG Ally'ın Çıkış Tarihini ve Ayrıntılarını Duyurdu - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Asus, yeni taşınabilir oyun bilgisayarı Asus ROG Ally’ın piyasaya çıkış tarihlerini resmen açıkladı. Bir modeli Haziran’da, diğeri ise 3. çeyrekte piyasaya çıkacak olan bu ürün, pazardaki rekabeti alevlendirecek gibi görünüyor.

İlk satışa sunulan ROG Ally, 8,6 teraflop ve 512 GB PCIe Gen 4 SSD’nin yanı sıra 7 inç 1080p, 120 Hz FHD ekrana sahip olan AMD Ryzen Z1 Extreme modeli olacak. Şu anda Amerika’da 699 dolardan ön siparişe açık ve beklenen çıkış tarihi 13 Haziran. Ülkemizde ise satışa sunulup, sunulmayacağı konusunda net bir bilgi yok.

Görsel 5: Asus ROG Ally'ın Çıkış Tarihini ve Ayrıntılarını Duyurdu - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Asus ROG Ally’ın ülkemizde satışa sunulup sunulmayacağı bilinmiyor.

İkinci seçenek ise 3. çeyreğe kadar AMD Ryzen Z1 ve 2,8 teraflop ile aynı SSD depolama alanına sahip olacak. ROG Ally’nin bu versiyonu 100 dolar daha düşük, 599 dolardan satılacak.

Her iki model de aynı ekranın yanı sıra soğutma fanları, 16 GB LPDDR5 çift kanallı bellek ve üç aylık ücretsiz Game Pass Ultimate ile birlikte geliyor.

Bugünkü ROG Ally lansman etkinliği, yeni el cihazının nasıl daha fazla Windows odaklı olacağını göstererek ayrıntılara daha fazla girdi. Steam’den Xbox’a ve Battlenet’e kadar tüm platformlara Ally üzerinden erişilebilecek.

Asus ROG Ally için yapılan ilk incelemeler de bugün yayınlandı ve takip etmesi ilgi çekici oldu. The Verge’ün incelemesi üç takılma noktasına dikkat çekti: nispeten kısa pil ömrü, aksaklıklar ve Windows işletim sistemi ile ilgili sorunlar. IGN de zayıf pil ömrüne ve “sinir bozucu bir kullanıcı deneyimine” dikkat çekerken 1080p ekranın iyi göründüğünü belirtiyor.

Bunun Valve’ın el bilgisayarına gerçek bir rakip olup olmadığını zaman gösterecek, ancak en azından iyi bir rekabet var gibi görünüyor.

En güncel oyun haberleri için Instagram, Twitter ve Google Haberler üzerinden Oyun Dijital’i takip edebilirsiniz. Ayrıca, fikirlerinizi yorumlar kısmından diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Görsel 6: Redfall, Steam’de En Fazla Olumsuz Yorum Alan 15 Oyun Arasına Girdi - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Redfall, Steam’de En Fazla Olumsuz Yorum Alan 15 Oyun Arasına Girdi

Sonraki İçerik
Görsel 7: En İyi Ücretsiz Oyunlar - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

En İyi Ücretsiz Oyunlar

Alakalı İçerikler
""