Redfall, Steam’de En Fazla Olumsuz Yorum Alan 15 Oyun Arasına Girdi

Avatar photo
Takip Et
Redfall’un tüm zamanların en kötü puan alan 15 Steam oyunu arasına girmesi sadece üç gün sürdü.
Görsel 4: Redfall, Steam’de En Fazla Olumsuz Yorum Alan 15 Oyun Arasına Girdi - Rehber - Oyun Dijital

Hem eleştirmenlerden hem de oyunculardan gülünç olacak kadar hatalarla ve kötü oynanışla dolu, yavan birçok oyunculu nişancı oyunu olduğu için karışık eleştiriler alan Redfall, şu anda Steam’in en düşük puanlı oyunlarından biri.

Steam250 sitesinin “Utanç Tablosu” sayfasını kontrol ettiğinizde Redfall’u en düşük puanlı oyunlar arasında 14. sırada görebilirsiniz. Site, hem ortalama inceleme puanlarını hem de inceleme sayısını dikkate alan özel bir algoritma kullanarak Steam’deki en iyi oyunları nominal olarak takip ediyor. Ancak aynı algoritma olumsuz eleştirilere de uygulanabiliyor ve bu da Redfall’u Gasp’ın hemen önüne ve Umbrella Corps’un hemen arkasına yerleştiriyor.

Redfall’un geliştiricisi Arkane Studios’un hakkını vermek gerekirse, Umbrella Corps Capcom’un bile kötü bir oyun çıkarabileceğini kanıtlıyor, ancak Redfall gerçekten bambaşka bir kötü. Sorun sadece sayısız ve zaman zaman komik olan hatalar değil, sorun sadece grafikler ve boşmuş hissi veren açık dünya da değil. Bir co-op oyununda eşleştirme olmaması veya bir arabanın arkasında durdukları sürece oyuncuya nasıl saldıracaklarını çözemeyen beyin özürlü yapay zekâ da değil.

Görsel 5: Redfall, Steam’de En Fazla Olumsuz Yorum Alan 15 Oyun Arasına Girdi - Rehber - Oyun Dijital

Her şey bir araya geldiğinde, bitmemiş bir ürünün henüz hazır bile olmadan piyasaya sürüldüğünü bağırıyor. Sanki Arkane Redfall’u, yeni Zelda hepimize Redfall’un varlığını bile unutturmadan hemen önce, oyunlardaki kısa bir durgunluk sırasında tamamen ölmesi için kasıtlı olarak piyasaya sürmüş gibi.

Eğer Arkane cidden bunu hedeflemişse başarılı olmuş gibi gözüküyor. Steam’in en çok satanlar listesinde tam bir gün geçirdikten sonra Redfall, Arkane’in açık ara en kötü puan alan oyunu olarak toplu inceleme sitelerinin en alt sıraları dışında hiçbir yerde görünmüyor.

Xbox CEO’su Phil Spencer, Redfall’ın başarısızlığı dolayısıyla özür diledi.

Redfall’un başarısızlığı Xbox CEO’su Phil Spencer’ın hayranlardan özür dilemesine ve şirket içinde bile kimsenin Redfall’un bu kadar kötü bir şekilde eleştirilmesini beklemediğini itiraf etmesine neden oldu.

Görsel 6: Redfall, Steam’de En Fazla Olumsuz Yorum Alan 15 Oyun Arasına Girdi - Rehber - Oyun Dijital

Spencer katıldığı bir podcastte; “Benim için Xbox topluluğunu hayal kırıklığına uğratmaktan ve topluluğun güvenini kaybetmesini, hayal kırıklığına uğramasını izlemekten daha zor bir şey yok; hayal kırıklığına uğradım, kendime kızgınım” dedi.

Spencer ayrıca, oyunu Grounded ve Sea of Thieves ile karşılaştırarak Redfall’un yamalar şeklinde destek görmeye devam edeceğinin sözünü verdi.

Redfall’un Microsoft’un bu yılki en büyük birinci parti oyunlarından biri olması bekleniyordu ve bu durum hayranları Bethesda’nın yakında çıkacak oyunu Starfield için endişelendiriyor. Takip edenlerin bileceği üzere, hiçbir Bethesda oyunu oldukça muhteşem hatalar ve aksaklıklar olmadan piyasaya sürülmedi, ancak Redfall kalite kontrolünden geçebiliyorsa, Starfield’ın ne kadar kötü olabileceğini varın siz hayal edin.

En güncel oyun haberleri için Instagram, Twitter ve Google Haberler üzerinden Oyun Dijital’i takip edebilirsiniz. Ayrıca, fikirlerinizi yorumlar kısmından diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Görsel 7: Discord Kullanıcı Adı Sistemi Değişiyor - Rehber - Oyun Dijital

Discord Kullanıcı Adı Sistemi Değişiyor

Sonraki İçerik
Görsel 8: Asus ROG Ally'ın Çıkış Tarihini ve Ayrıntılarını Duyurdu - Rehber - Oyun Dijital

Asus ROG Ally’ın Çıkış Tarihini ve Ayrıntılarını Duyurdu

Alakalı İçerikler
""