AMD FidelityFX Super Resolution Teknolojisini Tanıttı

Avatar photo
Takip Et
AMD, yüksek performanslı oyunları daha üst seviyeye taşıyacak FidelityFX Super Resolution teknolojisini görücüye çıkardı.

Bir yılı aşkın süredir üzerinde çalıştıkları teknolojiyi, bazı performans görüntüleri eşliğinde tanıtan AMD, FidelityFX Super Resolution sayesinde 2,5 kat FPS artışı vaat ediyor.

Nvidia DLSS teknolojisine rakip olarak piyasaya çıkacak FidelityFX Super Resolution teknolojisi, vaat edilen performans artışına çıkabildiği takdirde, Nvidia’nın bir kaç adım önünde olacaktır. Zira en fazla %118’lik FPS artışı sağlayan Nvidia DLSS, AMD’nin vaat ettiği %250’lik FPS artışının gerisinde kalacaktır.

Görsel 4: AMD FidelityFX Super Resolution Teknolojisini Tanıttı - Rehber - Oyun DijitalGörsel 5: AMD FidelityFX Super Resolution Teknolojisini Tanıttı - Rehber - Oyun Dijital

AMD FidelityFX Super Resolution, Nvidia ekran kartlarında da kullanılabilecek.

Bütün bunları FSR piyasaya çıktıktan sonra daha net bir şekilde konuşabilecek olsak da, FSR’ın Nvidia DLSS’den ayrıldığı birkaç nokta daha var. AMD tarafından yapılan açıklamaya göre, FSR 100’den fazla AMD işlemcileri ve diğer grafik işlemcileri tarafından kullanılabilir olacakken, en önemli nokta ise Nvidia başta olmak üzere diğer ekran kartları tarafında da kullanılabilecek olması. 

22 Haziran’da piyasaya çıkacak FidelityFX Super Resolution teknolojisi, oyunculara grafik kalitesi ve performans bazlı seçim yapabilecekleri 4 farklı mod sunacak. Teknoloji ile ilgili diğer detaylar ve hangi oyunlara geleceği yine 22 Haziran’da açıklanacak.

İçeriklerimizden daha hızlı haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilir, Sosyal medyada gezinirken bilgilenmek için Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz. Oyun Haberleri için Pilli Oyun‘da kalmayı unutmayın.

Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik

Galakticos ve Anatolia Esports Güçlerini Birleştirdiğini Açıkladı

Sonraki İçerik

NZXT N7 Z590 Anakart Modeli Tanıtıldı

Alakalı İçerikler
""