Nvidia Stok Sorununun 2021’de Devam Edeceğini Söyledi

Avatar photo
Takip Et
Nvidia, 2021 yılı boyunca GPU stoklarında talebin, arzı aşacağını söyledi.

Önümüzdeki aylarda yeni bir RTX 30 serisi bir ekran kartı almayı umuyorsanız, Nvidia 2021’in geri kalanı için stok sorunun devam edeceği konusunda uyarıyor. Nvidıa CFO’su Colette Kress, bu hafta başlarında bir yatırımcı çağrısında “talebin bu yılın büyük bir bölümünde arzı aşmaya devam etmesini bekliyoruz”, dedi.

Bu, yeni bir 30 serisi GPU bulmanın zorluklarının muhtemelen 2022’de de devam edeceği anlamına geliyor. Nvidia daha önce mali ilk çeyrek ile arzların “muhtemelen yalın kalacağı” konusunda uyardı ve şimdi ilk çeyreğin sonuna yaklaştığımıza göre (Nisan sonu) arzın talebi karşılamak için önemli ölçüde iyileşmediği açık.

Görsel 4: Nvidia Stok Sorununun 2021'de Devam Edeceğini Söyledi - Rehber - Oyun Dijital

TSMC ve Intel ayrıca çip tedarik sorunlarının 2022 yılına kadar sürebileceği konusunda uyarıyorlar. Küresel çip sıkıntısı, bazı otomobil üreticilerini üretimi ölçeklendirmeye hatta durdurmaya zorladı ve tüketiciler yeni ekran kartları, işlemciler ve oyun konsolları almak istediklerinde stok bulmak neredeyse imkansız.

Nvidia stok sorunu 2022 yılına kadar devam edebilir.

Nvidia stok sorunlarına rağmen, 2021 ilerledikçe arzın hala artması gerektiğini belirtti. Kress, “arzın bu çeyrekte olduğu kadar yıl boyunca da artmaya devam edeceğini göreceğiz” dedi. Ne olursa olsun, ekran kartlarının piyasa fiyatlarının artmaması için oyuncuların, kripto madenciler ve borsacılar ile rekabet etmek zorunda kalacak ama bu stok sorununa çözüm olmayacak.

İçeriklerimizden daha hızlı haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilir, sosyal medyada gezinirken bilgilenmek için Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz. Ücretsiz Oyun Haberleri için Pilli Oyun‘da kalmayı unutmayın.

Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik

Discord Sticker Nasıl Atılır

Sonraki İçerik

BBL Esports Finale Adını Yazdıran İlk Takım Oldu

Alakalı İçerikler
""