12 Saat Pil Ömrü Sunan DualSense V2 Sızdırıldı

Avatar photo
Takip Et
Best Buy Canada’nın internet sitesinde 12 saate kadar pil ömrü vaat eden DualSense V2 listelenmeye başladı.
Görsel 4: 12 Saat Pil Ömrü Sunan DualSense V2 Sızdırıldı - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Best Buy Canada’nın web sitesinde PlayStation 5 kontrolcüsünün 12 saate kadar pil ömrüne sahip yeni sürümü DualSense V2 listelenmeye başladı.

DualSense V2’nin fiyatı 89,99 CAD, yani orijinal DualSense ile aynı. Best Buy sitesindeki ürün açıklamasına göre bu revize edilmiş kumanda görünüşe göre “tam şarjla 12 saatlik olağanüstü pil ömrüne” sahip; bu da orijinal DualSense’ten beklenen yaklaşık 8 saatten önemli bir artış ve DualSense Edge profesyonel kumandadan elde edebileceğinizle karşılaştırıldığında daha da fazla bir artış anlamına geliyor).

Pratikte, gerçek pil ömrünün kullandığınız özelliklere ve oynadığınız oyunlara bağlı olmasını bekliyoruz. Dahili bir mikrofon, dokunsal geri bildirim motorları ve uyarlanabilir tetikleyiciler için değişken direnç ile her bir DualSense kontrol cihazına çok sayıda donanım yerleştirilmiştir. Örneğin, bazı oyunlar tetikleyicileri diğerlerinden daha fazla kullanıyor ve tetikleyici efektlerinin gücünü azaltarak daha iyi pil ömrü elde edebiliyorsunuz.,

DualSense V2 çıkış tarihi henüz bilinmiyor.

Görsel 5: 12 Saat Pil Ömrü Sunan DualSense V2 Sızdırıldı - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Sony’nin bu iyileştirmeyi nasıl gerçekleştireceği net değil. DualSense kontrol cihazına sadece daha büyük bir pil mi ekliyorlar? Hem DualSense V1 hem de DualSense Edge aynı 1560mAh pil paketini kullanıyor. Sony bu boyutu 2250mAh civarına çıkarırsa, 12 saat olduğunu iddia edebilir. Alternatif olarak, yonga setlerini daha verimli hale getirerek, tetikleyicileri ve dokunsal motorları değiştirerek ve bu şekilde güç tasarrufu sağlayarak kontrol cihazının geri kalanında ince ayarlar yapmış olabilirler.

Sony’nin PlayStation 5’in en önemli sorunlarından birini ele aldığını görmek hoş bir sürpriz, ancak kontrolör için henüz bir çıkış tarihi olmasa da, geçen yıl PlayStation 5 Slim revizyonu ile birlikte gelebileceği düşünüldüğünde zamanlama oldukça garip.*

En güncel oyun haberleri için Instagram, Twitter ve Google Haberler üzerinden Oyun Dijital’i takip edebilirsiniz. Ayrıca, fikirlerinizi yorumlar kısmından diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Görsel 6: Epic Games Ücretsiz Oyunlar Listesi (2024) - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Epic Games Ücretsiz Oyunlar Listesi (2024)

Sonraki İçerik
Görsel 7: Suicide Squad Kill the Justice League Sistem Gereksinimleri - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Suicide Squad Kill the Justice League Sistem Gereksinimleri

Alakalı İçerikler
""