Tencent Bohemia Interactive’den Hisse Aldı

Avatar photo
Takip Et
Görsel 4: Tencent Bohemia Interactive'den Hisse Aldı - Rehber - Oyun Dijital

Çinli internet devi Tencent, 2020’de oyun stüdyolarına yaptığı yatırım sayısıyla rekor kıran bir yılın ardından DayZ ve Arma yapımlarıyla bilinen Bohemia Interactive’e azınlık yatırımı yaparak bu trendi sürdürüyor.

Bohemia bir blog gönderisindeTencent’in Ocak ayında Life Is Strange stüdyosu Dontnod’a yaptığı yatırımın ardından Tencent’in geliştiricide azınlık hissesi aldığını söyledi . Bohemia, anlaşmanın ardından bağımsız olarak faaliyet göstermeye devam edeceğini söyledi.

Tencent Games Logo

Anlaşmanın kesin mali veya organizasyonel şartları açıklanmadı, ancak Bohemia yeni PC / mobil oyunu Ylands’i Çin’e getireceğini söyledi.

Bohemia CEO’su Marek Spanel, “Dünyanın en önemli internet şirketlerinden biri olan Tencent ile ilişkimizi derinleştirmekten mutluluk duyuyoruz,” dedi. “Bizi yıllardır tanıyan ve çevrimiçi oyunlara benzersiz yaklaşımımızı anlayan güçlü bir ortağın desteğiyle mevcut ve gelecek nesil oyunlarımız üzerinde çalışmayı dört gözle bekliyoruz.” diye ekledi.

Niko Partners’ın bir raporu, Tencent’in 2020’de oyun sektöründeki yatırımlarla ilgili 31 anlaşma yaptığını gösterdi ki bu, 2019’da yaptığından üç kat daha fazla. En büyük anlaşması, Warframe’in geliştiricisi Digital Extremes’in ana şirketi Leyou’nun 1,5 milyar dolarlık satın almasıydı. 

Tencent, oyun piyasasında lider olmakta ısrarcı.

Tencent’in 2020’deki diğer hareketlerinden bazıları Japon Platinum Games stüdyosuna yatırım yapmak – ancak doğrudan satın almamaktı. Tencent ayrıca Conan geliştiricisi Funcom’u satın aldı ve GTFO Studio 10 Chambers’ı satın aldı.

Tencent şu anda çok sayıda oyun şirketine sahip veya yatırım yapmış durumda. Riot (League of Legends), Grinding Gear Games (Path of Exile) ve Supercell (Clash of Clans) sahibi, Tencent ayrıca son zamanlarda çok konuşulan Epic Games’e de sahip. Tencent’in ayrıca Ubisoft, Activision Blizzard ve Bluehole’de azınlık yatırımları bulunmaktadır.

2021’de Tencent, oyun stüdyolarına üç büyük yatırım yaptı, bunlar arasında Don’t Starve stüdyosu Klei Entertainment’ı tamamen satın almak, Dontnod’a ve şimdi Bohemia’ya yatırım yapmak da var.

İçeriklerimizden daha hızlı haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilir, Sosyal medyada gezinirken bilgilenmek için Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz. Oyun Haberleri için Pilli Oyun‘da kalmayı unutmayın.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Görsel 5: GeForce Now Türkiye Fiyatları ve Tarihi Açıklandı - Rehber - Oyun Dijital

GeForce Now Türkiye Fiyatları ve Tarihi Açıklandı

Sonraki İçerik
Görsel 6: RTX 3060'ın 25 Şubat'ta Çıkış Yapacağı Söyleniyor - Rehber - Oyun Dijital

RTX 3060’ın 25 Şubat’ta Çıkış Yapacağı Söyleniyor

Alakalı İçerikler
""