RTX 3060’ın 25 Şubat’ta Çıkış Yapacağı Söyleniyor

Avatar photo
Takip Et
Görsel 4: RTX 3060'ın 25 Şubat'ta Çıkış Yapacağı Söyleniyor - Rehber - Oyun Dijital

Nvidia’nın resmi sitesinde RTX 3060 grafik kartının yanında hala “Şubat sonu” çıkacağı yazıyor. WccfTech’in raporunda yer alan bilgiye göre 25 Şubat Perşembe günü çıkış yapacağını söyleniyor. WccfTech bu tarih için herhangi bir kaynak belirtmiyor, bu yüzden yalan olma ihtimali de bulunuyor. Bununla birlikte, son zamanlarda internette dolaşan diğer söylentilerle birlikte ele alındığında ve neredeyse tüm Nvidia’nın önceki RTX 30 kartlarının Perşembe günü de piyasaya sürüldüğü gerçeği göz önüne alındığında, ihtimalin hiçe sayılması zor.

Örneğin, Ocak ayının sonunda Videocardz’ın RTX 3060 için ambargo programını elde ettiği iddia edilmişti, programda basın ve influcerlara 19 Şubat tarihinde inceleme örnekleri gönderileceği bulunuyordu. Program, inceleme süresinin ne zaman biteceği hakkında bir bilgi vermiyor ve RTX 3060 için kesin bir çıkış tarihi ortaya koymadı, ancak 25 Şubat Perşembe günü muhtemel gibi gözüküyor. RTX 3070, RTX 3080 VE RTX 3090 kartları geçen yılın sonunda Perşembe günü çıkış yaptı, bu kuralın tek istisnası 2 Aralık Çarşamba günü çıkış yapan RTX 3060 Ti.

RTX 3060 Founders Edition

Bu nedenle, 25 Şubat’ın çıkış tarihi olmama ihtimali var, ancak Şubat ayının neredeyse yarısına geldiğimiz ve inceleme örneklerinin ne zaman dağıtılacağının bilinmemesi akıllarda soru işareti bırakıyor. Şubat ayının sonunda bilgisine göre 22 Şubat ve 26 Şubat arasında bir tarihte çıkış yapacağına kesin gözüyle bakılıyor. RTX 30 ailesinin geri kalanının lansman sırasında ne kadar çabuk satıldığı göz önünde bulundurulduğunda, muhtemelen çıkış gününden sonra RTX 3060 stoklarında sorun yaşanılacak.

RTX 3060, Founders Edition’a sahip olmadan çıkan ilk kart olacak.

RTX 3060, 329$ bandında bir fiyatla satılacak. Nvidia’nın yeni nesil “Ampere” mimarili ışın izleme teknolojisine sahip ailesinden en ucuz RTX 30 kartı olacak. 12 GB GDDR6 VRAM (aslında RTX 3070’te daha güçlü RTX 3060 Ti’de aldığınız 8 GB’den daha fazla), 3584 CUDA çekirdeği (RTX 3060 Ti’de 4864’ten daha düşük) ve bir temel saat hızı ile gelecek. 1320 MHz (Ti’de 1410 MHz’den daha düşük). Nvidia’nın RTX 30 ailesinin geri kalanından farklı olarak, RTX 3060’ın Founders Sürümü, sonunda piyasaya çıktığında mevcut olmayacak.

İçeriklerimizden daha hızlı haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilir, Sosyal medyada gezinirken bilgilenmek için Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz. Oyun Haberleri için Pilli Oyun‘da kalmayı unutmayın.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Görsel 5: Tencent Bohemia Interactive'den Hisse Aldı - Rehber - Oyun Dijital

Tencent Bohemia Interactive’den Hisse Aldı

Sonraki İçerik
Görsel 6: Terraria Geliştiricileri, Google'ın CEO'nun Hesabını Kapatmasının Ardından Stadia Sürümünü İptal Etti - Rehber - Oyun Dijital

Terraria Geliştiricileri, Google’ın CEO’nun Hesabını Kapatmasının Ardından Stadia Sürümünü İptal Etti

Alakalı İçerikler
""