Türkiye Oyun Sektörü Raporu 2023 Şimdi Yayında

Nvidia Ekim’de Windows 7 ve 8’in Desteğini Kesecek

Avatar photo
Takip Et
Nvidia bu yılın son aylarında sadece Windows 10’a sürücü desteği verecek.

Nvidia, bu yılın devamında Windows 7, Windows 8 ve Windows 8.1 desteğini kesmeyi planladığını açıkladı. Nvidia sürücüleri Ekim ayından itibaren Windows 10 için özel olarak sunulacak ve eski işletim sistemlerinde sadece Eylül 2024’e kadar kritik güvenlik güncellemeleri mevcut olacak.

Microsoft, Windows 7 ve Windows 8 desteğini çoktan kesti ve Windows 8.1 için genişletilmiş destek bile Ocak 2023’te sona erecek. Yapılan açıklamada “GeForce müşterilerimizin büyük çoğunluğu Windows 10 işletim sistemine geçti.” ve “GeForce sahiplerinin mümkün olan en iyi güvenlik, destek ve işlevselliği deneyimlemelerini sağlamak için Nvidia Windows 10 işletim sistemine odaklanacak.” ifadeleri yer alıyor.

Nvidia’nın bu eski Windows sürümlerini resmi olarak destekleyen son sürücüsü 31 Ağustos’ta kullanıma sunulacak ve 4 Ekim’de yalnızca Windows 10’u destekleyen tek sürüm olacak.

Şu anda dünya çapında 1.3 milyar aktif Windows 10 cihaz bulunuyor, ancak Windows 7 hala dünyanın birçok yerinde kullanılıyor. Statcounter, Windows 7’nin hala tüm Windows sürümlerinin yüzde 15’ini oluşturduğunu tahmin ediyor. Steam istatistiklerine göre ise Windows 10 yüzde 93’le alanı domine ediyor, Windows 7 ise yüzde 2’nin biraz altında. Microsoft’un ayrıca Ekim ayında Windows 11 olarak adlandırılacak yeni bir Windows sürümünü duyurması bekleniyor.

İçeriklerimizden daha hızlı haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilir, sosyal medyada gezinirken bilgilenmek için Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz. Ücretsiz Oyun Haberleri ve Espor Haberleri için Pilli Oyun‘da kalmayı unutmayın.

Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik

VALORANT 1 Günden Fazla Hatası Çözümü

Sonraki İçerik

Xbox Oyuncu Etiketi Nasıl Değiştirilir

Alakalı İçerikler
""