Lost Ark Kontrolcü ile Nasıl Oynanır?

Takip Et
Lost Ark kontrolcüyle oynama nasıl etkinleştirilir? Lost Ark hangi kontrolcüleri destekliyor? gibi soruları içeriğimizde cevapladık.
Görsel 4: Lost Ark Kontrolcü ile Nasıl Oynanır? - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Çıkışından bu yana gerek içeriğiyle gerekse de oynaması ücretsiz oluşuyla MMO tutkunlarını kendine bağlayan Lost Ark, sadece PC platformu ile yoluna devam etse de oyunlarda konsol deneyimini arayanlar için bu durum bir engel değil.

Bu rehberde, Lost Ark’ta elinizde bulunan kontrolcüyü nasıl kullanabileceğinizi ve oyunun desteklediği kontrolcü tiplerini listeledik.

Görsel 5: Lost Ark Kontrolcü ile Nasıl Oynanır? - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Lost Ark ile Uyumlu Olan Kontrolcüler

Her ne kadar oyunu konsolunuzda oynayamıyor olsanız da kontrolcünüzü Lost Ark’a bağlayıp benzer bir deneyim yaşayabilirsiniz. Elinizde DualShock 4 veya DualSense kontrolcüleri varsa maalesef ki oyuna bağlanabilseniz de oynayabilmeniz pek mümkün olmayacak.

Lost Ark’da bulunan tuş atamaları Xbox kontrolcüleri için olduğundan bir Xbox kontrolcüsüne sahipseniz konsola yakın bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Lost Ark Kontrolcü Bağlama

Lost Ark kontrolcü kullanımını, oyun ayarlarındaki “Gamepad” menüsünde bulabileceğiniz “Use Gamepad Box” seçeneğini işaretleyerek aktifleştirmeniz gerekiyor. Bu seçenek genellikle tak-çıkar mantığıyla çalıştığından kontrolcü cihazınızı bağlayıp-çıkardığınızda otomatik ayarlanır. Ancak bir sorun olursa manuel olarak değiştirebilirsiniz.

Son işlem olarak, kontrolcünüzün düzgün çalışabilmesi için henüz Steam ayarı yapmadıysanız kontrolcü ayarlarından kullandığınız kontrolcüyü seçmelisiniz. Tüm işlemleri tamamladığınızda sadece oyuna girip kontrollere alışmak kalıyor.

En güncel oyun haberleri için Instagram, Twitter ve Google Haberler üzerinden Oyun Dijital’i takip edebilirsiniz. Ayrıca, fikirlerinizi yorumlar kısmından diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Görsel 6: Steam Arkadaş Ekleme Nasıl Yapılır? - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Steam Arkadaş Ekleme Nasıl Yapılır?

Sonraki İçerik
Görsel 7: Elden Ring Eşya Takası Nasıl Yapılır? - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Elden Ring Eşya Takası Nasıl Yapılır?

Alakalı İçerikler
""