Türkiye Oyun Sektörü Raporu 2023 Şimdi Yayında

Dead by Daylight 5. Yaşını Kutluyor

Avatar photo
Takip Et
Resident Evil bölümüyle 5. yılını kutlayan Dead by Daylight, rekor kırdı.

2016 yılında piyasaya sürülen korku oyunu Dead by Daylight; çevrimiçi, kapalı dünya ve dört kişi bir katille oynanıyor. Oyunun kendine has karakterleri olduğu gibi Stranger Things, Left 4 Dead gibi popüler yapımlardan karakterler de barındırmaktadır. Resident Evil 8’in piyasaya sürülmeden önce yapılan Dead by Daylight’ın yapımcılarının da katıldığı Resident Evil özel gösteriminde Dead by Daylight tanıtılmış ve özel bir bölüm geleceği duyurulmuştu.

Oyun, en son güncellemeyle Resident Evil yıldönümüne özel olarak aynı konsepti paylaşarak işbirliği yaptı ve oyuna 15 Haziran’da Resident Evil haritası olan polis merkezini, Resident Evil karakterlerinden Leon S. Kennedy ve Jill Valentine adlı iki kurbanı, Nemesis adlı bir katili getirdi. Karakterler, oyun içerisinde özel yeteneklere sahip ve bu yetenekleri karakterin DLC’sini aldığınız zaman kan ağından açabilir, diğer kurbanlarınızın ve katillerinizin yeteneklerine de ekleyebilirsiniz.

Dead by Daylight’ın 5. Yaş Gününe Özel Taş Eklendi

Yıldönümü özel sürprizleri kapsamında özel kostümler ve hediyeler bu dönem içinde edinilebilir. Yıldönümü tacını oyun içinde bulabilir ve oyundan ölmeden kaçabilirseniz envanterinizde görebilirsiniz. 30 Haziran-15 Temmuz aralarında sürprizleri oyun içinde veya kan puanlarıyla açılabilen kan ağından özel hediye ve desenli yardımcı gereçleri kan puanlarınızla açabilirsiniz.

Yeni bölümün de büyük etkisinin olduğu bellidir ki oyun, 30 Haziran’da Steam verilerine göre rekor kırarak aynı anda 100 bini geçen oyuncu sayısıyla dikkatleri üzerine çekti. Oyun şu anda indirebilir içerikleriyle Steam yaz indirimleri ve yıldönümü özel etkinliği bitmeden özel hediyeleriyle oyun koleksiyonuna eklenebilir.

İçeriklerimizden daha hızlı haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilir, sosyal medyada gezinirken bilgilenmek için Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz. Ücretsiz Oyun Haberleri ve Espor Haberleri için Pilli Oyun‘da kalmayı unutmayın.

Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik

VALORANT 3.01 Güncellemesi Duyuruldu

Sonraki İçerik

Atari “Premium” Oyun Çıkarmayı Planlıyor

Alakalı İçerikler
""