Atari “Premium” Oyun Çıkarmayı Planlıyor

Takip Et
Mobil oyunlara yönelmiş olan Atari, gelecek planlarını değiştirmeye hazırlanıyor.

Bugün yapılan açıklamada, Atari’nin mobil ve ücretsiz oyunlardan PC ve konsollar için “güçlü bir premium oyun hattı” doğrultusunda hareket edeceğini duyuruldu. Atari Combat: Tank Fury ve Ninja Fury dahil olmak üzere mevcut mobil tekliflerinin bir kısmı durdurulacak veya satılacak, “sadık bir kullanıcı tabanına sahip başarılı oyunların” kalmasına izin verilecek. Yani o taraftan gelecek gelirin tamamen yok edilmeyecek.

Atari’nin açıklamasına göre, bu modeli takip eden ilk oyunlar zaten geliştirme aşamasında ve Nisan 2022’de sona eren mali yılda piyasaya sürülecek. Ne olabileceğine dair bir bilgi yok, ancak Atari 200 tescilli oyun kataloğunun olduğu söylendi. Bu arada şirket, kumar oyunlarında uzmanlaşmış Afrika’daki Atari Casino işinden ayrılacak.

Atari CEO’su Wade J. Rosen yaptığı açıklamada, “Amacımız, erişilebilir ve eğlenceli, anlamlı oyun anları sağlamaktır.” Dedi. “Bu, Atari’nin özü ve tarihimizi geleceğimize bağlayan şeydir. Bu amaçla, premium oyunların bu tür oyun deneyimini ve Atari DNA’sını daha iyi temsil ettiğini düşünüyoruz. Premium oyunlara bu yeni odaklanmaya rağmen, pazarda sahip olduğumuz başarılı ücretsiz oyunlarımızı büyütmek ve genişletmek istiyoruz.”

Atari, otel inşa etmek istiyor.

Atari, Nisan ayında şirketini iki bölüme ayırdı: Atari Gaming ve Atari Blockchain, ikincisi “kripto ve blok zinciri destekli oyunlara” ve NFT’ler etrafındaki fırsatlara odaklandı. Ayrıca şirketin bir de Atari Otelleri inşa etme planı var. Şirketin bir diğer planı ise Linux tabanlı bir konsol / mini PC olan ve tartışmalara konu olan yeni çıkan Atari VCS. Konsulu görmek ve fiyat bilgisine ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

2021’de, genellikle vasat ve vasat altı mobil oyunlarla ve daha önce bahsedilen boş planlarla ilişkilendirilen Atari markasını canlandırmak için çok çalışmak gerekecek. Şirket, 2015’te Alone in the Dark ve Haunted House oyunları olmak üzere birkaç PC oyunu piyasaya sürdü, ancak başarılı olmadı. Alone in the Dark, 2018’de THQ Nordic’e satıldı.

İçeriklerimizden daha hızlı haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilir, sosyal medyada gezinirken bilgilenmek için Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz. Ücretsiz Oyun Haberleri ve Espor Haberleri için Pilli Oyun‘da kalmayı unutmayın.

Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik

Dead by Daylight 5. Yaşını Kutluyor

Sonraki İçerik

League of Legends’ın Yeni Şampiyonu: Akshan

Alakalı İçerikler
Oyun Dijital olarak daha iyi deneyim için çerezleri kullanıyoruz. Daha fazla bilgi için tıklayın.